Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

„Gaudeamus“ – tvirtas Baltijos šalių bendrystės liudijimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo  XIX-oje Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventės „Gaudeamus“ baigiamajame koncerte „Eik pirmyn“, kuris vyko Kalnų parke.

„Džiaugiuosi galėdama pasveikinti šią dainų ir šokių šventę „Gaudeamus“. Ji užgimė nelaisvėje ir jau tada laužė stereotipus, griovė barjerus ir tokiu būdu užsitikrino savo teisę būti. Ši šventė net sovietinės okupacijos metais buvo visiškai kitokia nei nulaižyti ir giežtai sureglamentuoti renginiai ar niūri to meto kasdienybė. Šiandien į šventę jau renkasi žmonės, gimę trečiajame tūkstantmetyje ir nežinantys, kas yra nelaisvė“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė pažymėjo, kad jai šventė visada asocijavosi su dviem reiškiniais: Baltijos šalių vienybe ir, žinoma, muzika.

„Ir šiandien kartu įgyvendiname daug svarbių darbų, stovime petys petin tarptautinėse organizacijose. Ir ne tik už save. Labai gerai žinome, kaip sunku ir svarbu išlaikyti savo unikalumą, todėl šiandien Baltijos šalys yra tarp šalių, labiausiai remiančių Ukrainą jos kasdieninėje kovoje už save, už savo identitetą. Ši šventė yra dar viena proga šia mūsų bendryste pasidžiaugti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Pasak premjerės, kiekviena karta kuria savo melodiją, kurią veikia laikmečio aplinkybės, sukrėtimai ir išbandymai, tačiau tai melodiją tik praturtina, leidžią ją gražesnę ir išsamesnę perduoti ateities kartoms.

„Žodis „gaudeamus“ reiškia raginimą linksmintis, mėgautis ir džiaugtis. Galbūt kažkas gali sudvejoti, ar tikrai galime nuoširdžiai džiaugtis žinodami, kad visai netoli vaikinai ir merginos, dar vakar buvę studentais, dabar turi kovoti už savo valstybę. Aš manau, kad tai yra svarbu todėl, kad ir toje kovoje Ukrainos žmones lydi daina ir melodija. Tas melodijas išmokstame ir mes, jas į savo repertuarą įtraukia garsiausios pasaulio muzikos grupės. Visi laisvos valios žmonės nori savo džiaugsmu paliudyti solidarumą tautai, kuri kovoja prieš mirties kultūrą, melą, neapykantą, prieš bandymą sunaikinti“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“ – daugiau nei pusšimtį metų skaičiuojantis reikšmingas trijų šalių kultūrinio gyvenimo įvykis. Pirmąkart šventė surengta 1956 m. Estijoje, Tartu mieste, šiemet – jau 19-oje šventėje dalyvauja net 3000 Baltijos šalių studentų.

205