Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Į Pabradę – papasakoti apie galimybes dirbti Lietuvoje

Į šalį nelegaliai patekę ir sulaikyti užsieniečiai tam tikromis aplinkybėmis įgyja teisę dirbti Lietuvoje. Praėjusią savaitę Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento specialistės Rita Pivorienė ir Sigita Arūnaitė Pabradės užsieniečių registracijos centre gyvenantiems migrantams ir prieglobsčio prašantiems asmenims pristatė teikiamas paslaugas.

„Ši klientų grupė susiduria su dideliais iššūkiais, nes gauti informaciją apie darbo rinką Lietuvoje jiems trukdo kalbos barjeras. Susidomėjimas Tarnybos teikiamomis paslaugomis auga, jau ne vienas apsilankė klientų aptarnavimo skyriuose. Šis vizitas į Pabradės užsieniečių registracijos centrą buvo labai aktualus“, – sakė Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Bražinskienė.

Daugiau nei metus registruotiems neteisėtiems migrantams nuo rugpjūčio 1 d. sudaryta galimybė oficialiai gyventi ir dirbti Lietuvoje. Juos norintys įdarbinti darbdaviai turi gauti leidimus, kuriuos išduoda Užimtumo tarnyba. Trys neteisėtai kirtę šalies sieną migrantai jau pradėjo dirbti Vilniuje. Tarnyboje jiems teikiamos tik informavimo, konsultavimo ir tarpininkavimo įdarbinant paslaugos, o besikreipiančiųjų skaičius nėra fiksuojamas.

Taip pat skaitykite  Pagalba per karantiną: emocinės paramos linijos laukia žmonių skambučių

Pabradės užsieniečių registracijos centre gyvenančių migrantų geografinė kilmė įvairi: Kongo respublika, Kamerūnas, Senegalas, Irakas ir pan. Skirtingos jų ir Lietuvos valstybinės sienos kirtimo priežastys. Siekdami įsidarbinti užsieniečiai susiduria su teisiniais procesais, kalbos, apgyvendinimo, transportavimo, darbo laiko režimo, užmokesčio ir daugybe kitų problemų.

Anot J.Bražinskienės, susitikimo dalyviai pripažino, kad Užimtumo tarnybos specialistų pagalba ir patarimai jiems labai svarbūs: „Savarankiškai vykdyti darbo paieškas jiems yra per sudėtinga. Susitarėme, kad jų integracijos bei socializacijos procesus padėsime spręsti periodiškai organizuodami tokius susitikimus.“

208