Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Įkliuvo pasvalietis, kontrabandinius rūkalus gabenęs jau sykį konfiskuota Toyota

Pasieniečiai Panevėžio rajone sučiupo vyrą, kurio automobilyje rado nelegalų, kone 26 tūkst. eurų vertės, baltarusiškų cigarečių krovinį. Už neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis šis Pasvalio rajono gyventojas jau ne kartą yra baustas.

Ketvirtadienio pavakarę Panevėžio aplinkkelyje VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai sustabdė patikrinti Lietuvoje registruotą automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo 54-erių Pasvalio rajono gyventojas.

Atidžiai apžiūrėję automobilį, pasieniečiai jo salone ir bagažinėje aptiko 6 300 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių kontrabandinių rūkalų vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – beveik 26 tūkst. eurų.

Patikrinus sulaikytojo duomenis paaiškėjo, kad jis jau ne kartą baustas už neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis. Paskutinį kartą – 2021 m. Tąkart šiam Pasvalio rajono gyventojui teismas skyrė per 30 tūkst. eurų baudą, kurią jis, kaip ir ankstesnes, sumokėjo. Pažymėtina, kad šį kartą vyras buvo sulaikytas vairuojantis automobilį „Toyota Avensis“, kurį dar 2020 m. teismas jau buvo iš jo konfiskavęs. Konfiskuota tojota buvo parduota aukcione, o ją įsigijo kitas asmuo. Kaip sulaikytasis vėl atsidūrė prie šio automobilio vairo, turėtų išaiškėti atliekant ikiteisminį tyrimą.

Taip pat skaitykite  Šiauliuose, bute, rastas mirusio vyro kūnas

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Pasvalietis po apklausos buvo paleistas skyrus jam kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

93