Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Indonezijoje pitonas prarijo moterį

Moteris, įvardyta kaip 54 m. Jahrah, sekmadienio rytą išėjo dirbti į plantaciją Džambi provincijoje, Sumatros saloje, o kai vakare ji negrįžo namo, vyras pranešė apie jos dingimą.

Sekmadienio vakarą ieškodamas jos vyras aptiko jos sandalus, galvos apdangalą, striukę ir darbe naudotus įrankius, ir paprašė kitų žmonių pagalbos, vietos žiniasklaidai pranešė policija. Kitą rytą netoliese buvo pastebėtas pitonas.

„Kai apsaugos komanda ir gyventojai atliko kratą aplink kaučiuko plantaciją, tada radome 7 metrų ilgio pitoną. Įtariama, kad būtent ši gyvatė pasiglemžė auką. Kai jį sugavome, gyvatės skrandyje radome aukos kūną”, – naujienų svetainei „Detik” sakė vietos policijos viršininkas AKP S Harefa.

Pitonai, kurie žudo suspausdami, paprastai ėda mažesnius gyvūnus, prarydami visą maistą. Žmonių prarijimo atvejai yra reti.

2018 m. nustatyta, kad Muna saloje prie Sulavesio salos milžiniškas pitonas prarijo moterį. Ji buvo dingusi savo sode, kuris buvo uolėtos uolos papėdėje, kur, kaip žinoma, urvuose gyvena gyvatės.

Prieš metus Salubiro kaime, Sulavesio saloje, milžiniškas pitonas užmušė ir prarijo ūkininką.

Nuo gyvatės įkandimo nukenčia kur kas daugiau žmonių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet užregistruojama apie 5,4 mln. gyvatės įkandimo atvejų, iš kurių 1,8-2,7 mln. baigiasi apsinuodijimu. Didžiausias pavojus kyla vaikams ir žemės ūkio darbuotojams skurdesnėse kaimo bendruomenėse.

191