Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Jaunuolis už narkotinių ir psichotropinių medžiagų gabenimą ir laikymą gali ilgam netekti laisvės

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Marius Venskūnas teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu bei neteisėtu disponavimu nešaunamuoju ginklu kaltinamas 23-ejų metų jaunuolis.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos pareigūnai nustatė, kad kaltinamasis neteisėtai įgijo ir automobiliu gabeno beveik 1 kg miltelių, kuriuose rastas 21 g grynos psichotropinės medžiagos – amfetamino.

Be to, pareigūnai, atlikę kratą kaltinamojo namuose Klaipėdoje, aptiko dar apie 350 g miltelių su juose esančiomis grynosiomis narkotinėmis, psichotropinėmis ar sintetinėmis medžiagomis. Jo namuose taip pat rastas neteisėtai įgytas Lietuvoje draudžiamas smogiamojo pobūdžio nešaunamasis ginklas – kastetas.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, pagal Baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d., numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo dešimties iki penkiolikos metų. Už neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu, pagal Baudžiamojo kodekso 258 str. 2 d., gresia bauda arba areštas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

47