Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Jaunuoliui, nevykdžiusiam karo prievolininko pareigų ir suklastojusiam dokumentus – arešto bausmė

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų nuosprendžiu 23 metų jaunuolis nuteistas už tai, kad jis, būdamas karo prievolininku, tyčia, vengdamas šaukimo į privalomąją karo tarnybą, be pateisinamų priežasčių, nustatytu laiku ir nurodytu adresu neatvyko, elektroniniu paštu pateikė suklastotą dokumentą ir taip nevykdė karo prievolininko pareigų.

Byloje nustatyta, kad E. A., būdamas karo prievolininku ir turėdamas pareigą iki 2022 m. sausio 28 d. atvykti į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Klaipėdos regioninio Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skyriaus Klaipėdos poskyrį (toliau – Tarnyba) ir pateikti reikalingus dokumentus bei duomenis, be pateisinamų priežasčių nustatytu laiku ir adresu neatvyko, tyčia, vengdamas, šaukimo į privalomąją karo tarnybą, 2022 metų pradžioje nuomojamame bute savo nešiojamu kompiuteriu per programą „Photoshop“ atskenuotame dokumente – Universiteto išduotoje studijų pažymoje „Pažyma dėl studento statuso“ – įrašė naują datą, naują dokumento numerį ir duomenis – „Universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto pirmos pakopos (bakalauro) nuolatinių studijų II kurso studentas. Studijų programos trukmė – 4 metai, šias studijas jis planuoja baigti 2024 m. birželio 30 d.“, ir, 2022 m. vasario 18 d. susisiekęs su Tarnyba, iš savo elektroninio pašto pateikė šį suklastotą ir tikrovės neatitinkantį dokumentą. Tęsdamas nusikalstamą veiką, E. A., turėdamas pareigą kaip karo prievolininkas iki 2023 m. sausio 20 d. atvykti į Tarnybą ir pateikti reikalingus dokumentus bei duomenis, be pateisinamų priežasčių nustatytu laiku ir adresu neatvyko ir vėl tyčia, vengdamas šaukimo į privalomąją karo tarnybą, savo kompiuteriu per programą „Photoshop“ atskenuoto dokumento pagrindu analogiškai praėjusiems metams suklastojo dokumentą, tik jau šalia naujos datos, dokumento numerio įrašė – „Universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto pirmos pakopos (bakalauro) nuolatinių studijų III kurso studentas. Studijų programos trukmė – 4 metai, šias studijas planuoja baigti 2024 m. birželio 30 d.“, ir 2023 m. sausio 19 d. susisiekęs su Tarnyba, iš savo elektroninio pašto pateikė šį suklastotą ir tikrovės neatitinkantį dokumentą, kaip Universiteto išduotą studijų pažymą „Pažyma dėl studento statuso“.

Taip pat skaitykite  Alytaus aplinkosaugininkai neteisėtą prekybą laukiniais gyvūnais išaiškino per „Facebooką“

Kaltinamasis E. A. teisiamojo posėdžio metu pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad studijuodamas buvo šaukiamas į karo tarnybą atlikti prievolės, ir jos dėl studijų išvengė. Jis nuomojosi butą, buvo sunku suderinti mokslus su darbu, todėl studijas metė ir, kai jau nebestudijuojant jį pašaukė į tarnybą, sumanė, kaip išsisukti. Jis kompiuteryje esančia „Photoshop“ programa pakeitė turimo dokumento datas ir taip suklastojo pažymas apie savo studijas ir pateikė jas Tarnybai. Jis gailisi dėl tokio poelgio. Kai gaus šaukimą, eis tikrintis sveikatą ir vykdys prievolę.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, jog kaltinamasis padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą krašto apsaugos tarnybai ir mobilizacijai, anksčiau neteistas, jauno amžiaus, kaltę pripažino, į byloje nustatytą jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, nenustačius jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, jam skyrė 20 parų arešto bausmę, kurios vykdymą atidėjo 3 (trims) mėnesiams, įpareigojant jį bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu tęsti darbą arba dirbti.

Taip pat skaitykite  Pareigūnai prašo padėti nustatyti vyro tapatybę

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

264