Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

JAV Kongreso delegacija stebėjo, kaip saugoma valstybės siena su Baltarusija

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius su Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmų delegacija – Gynybos komiteto nariais Ruben Gallego, Don Bacon ir Sara Jacobs – apžiūrėjo Lietuvos valstybės sieną su Baltarusija ir čia statomą fizinį barjerą.

Pasak viceministro A. Abramavičiaus, Lietuva, gindamasi nuo Baltarusijos režimo organizuotos hibridinės atakos, dirbtinai sukurtos neteisėtos migracijos krizės, ėmėsi skubių veiksmų stiprinti valstybės sienos apsaugą.

„Sienos su Baltarusija apsaugos stiprinimas – šiuo metu mūsų prioritetas. Fizinio barjero statybos vyksta pagal grafiką. Šių metų pabaigoje visas pasienio ties Baltarusija ruožas (678 km) bus aptvertas tvora ir stebimas moderniomis sienos stebėjimo sistemomis“, – sako vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius.

Praėjusių metų rugpjūtį Vyriausybė priėmė nutarimą dėl fizinio barjero įstatymo įgyvendinimo. Tam valstybės biudžete buvo numatyti 152 mln. Eur. Šios dienos duomenimis, koncertinos pasienyje su Baltarusija nutiesta 340 km, fizinio barjero įrengta 330 km.

Susitikimo metu JAV delegacijos nariai pranešė, kad plės bendradarbiavimą su Lietuva ir kitomis Baltijos šalimis gynybos ir ekonomikos srityse.

Su ginkluotų pajėgų komiteto nariais aptartos naujos dvišalio Lietuvos ir Jungtinių Valstijų bendradarbiavimo iniciatyvos, Baltijos jūros regiono saugumo užtikrinimas, parama Ukrainai ir priemonės stabdyti agresyvius Rusijos veiksmus.

50