Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Kaip namuose užsiauginti prieskoninių žolelių

Ant palangės žaliuojančios prieskoninės žolelės – ne tik graži interjero detalė, bet ir praktiškas bei pigus būdas naminius patiekalus praturtinti mėgstamais prieskoniais. Įvairiausių prieskoninių žolelių namuose užsiauginti yra nesudėtinga, tereikia šiek tiek kantrybės ir laikytis kelių paprastų jų auginimo taisyklių.

Svogūnų laiškai

Svogūnų laiškai – ne mažiau naudingi organizmui nei patys svogūnai. Juose randama karotino, vitamino C, kalio, natrio, kalcio, magnio, geležies, fosforo. Namuose šių, nuo seno lietuvių vertinamų prieskoninių žolelių, užsiauginti yra paprasta.

Į žemę pasodinti svogūnų sodinukai laiškus pradeda leisti vos po kelių savaičių. Jie, kaip ir kitos daržovės ar prieskoninės žolelės, geriausiai auga specialiai tam skirtoje, mineralinėmis medžiagomis praturtintoje žemėje. Geriausia svogūnų sodinukus sodinti 2–3 cm gylyje. Du trečdaliai galvučių turi būti po žeme, likęs trečdalis – virš žemės. Tik pasodinus, geriausia juos laikyti šiltoje ir tamsioje vietoje, o daigams prasikalus – perkelti ant palangės, kur svogūnai gaus daugiau šviesos.

Mikrožalumynai

Jeigu norite savo racioną praturtinti sveikatai taip naudingais mikrožalumynais, namuose užsiauginkite ožragių, žirnių, porų, spindulinių pupuolių, brokolių ar lapinių ridikėlių. Tokie žalumynai pasižymi ypač dideliu vitaminų ir mineralų kiekiu. Todėl žiemą, kai valgome mažiau šviežių daržovių, rekomenduojama jais paskaninti įvairiausius patiekalus.

Tiems, kurie nori itin greito rezultato siūlome pasisodinti saulėgrąžų. Jas svarbiausia susmeigti smailiuoju galu į žemę vieną šalia kitos, o ne suberti padrikai. Priklausomai nuo mikrožalumynų rūšies – jais mėgautis galėsite jau po 6–14 dienų nuo pasodinimo. Mikrožalumynams auginti puikiai tinka puodeliai, nedideli stikliniai indeliai, netgi kiaušinių lukštai.

Nepamirškite palaikyti drėgmės

Namuose auginant prieskonines žoleles, reikėtų nepamiršti palaikyti drėgmę. Ypač, jei po palange, ant kurios jos auga, yra radiatorius. Sodinukų žemę būtina nuolat negausiai palaistyti, geriausiai tam naudoti vandens purškiklį, kad jų per daug neperlietumėte.

20