Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Kaip sudominti vaikus valgyti?

Vaikus dominti maistu reikėtų nebijoti nuo mažų dienų: leisti jiems ragauti įvairesnius ingredientus, kalbėti su jais apie maisto derinimą, kartu suktis virtuvėje.

Gaminkite kartu. Sudominkite vaikus maistu, padėdami jiems gaminti. Leiskite jiems atlikti paprastas užduotis: skabyti salotas, lupti kiaušinių lukštus, nuplauti bulves, minkyti tešlą arba išmatuoti ingredientų kiekius. Kartu gamindami vaikai susipažįsta su skirtingų ingredientų pavadinimais: geba atskirti skirtingos rūšies daržoves. Be to, ruošiant kartu maistą vaikus lengviau išmokyti nešvaistyti maisto, o matydami, kiek darbo įdedama į maisto gamybą, jie tampa mažiau išrankūs. Maisto gaminimas kartu – puikus būdas kokybiškai praleisti laiką su šeima.

Vakarieniaukite susėdę prie stalo. Bendri vakarienė ar pietūs turėtų tapti šeimos tradicija. Jeigu pietausite ar vakarieniausite susėdę prie televizoriaus – maistas taps antraeiliu dalyku. Todėl turint laiko geriau šventiškai pasidenkite stalą, pasigaminkite skanaus naminio maisto ir su vaikais aptarkite savo dieną ragaudami skirtingus patiekalus. Tai dar vienas puikus būdas praleisti kokybiško laiko su šeima. Be to, skirtingų patiekalų ragavimas kartu – supažindinimo su įvairiomis kultūromis priemonė. Juk virtuvėje eksperimentuoti galite ruošdami ne tik tradicinius lietuviškus patiekalus, bet ir supažindinti vaikus su Ispanijos, Italijos ar Indijos virtuve.

Veskitės vaikus į parduotuvę. Susiplanuokite pirkinių sąrašą ir vykite su vaikais apsipirkti. Apsipirkinėjimas su vaikais ugdo begalę gerų įpročių. Visų pirma, vaikai išmoksta skaičiuoti ir dėlioti maistui skirtą šeimos biudžetą, apsipirkinėjant pagal sąrašą vaikai išmoksta nepirkti impulsyvių pirkinių. Be to, tai dar vienas puikus būdas mokytis apie skirtingus ingredientus.

Auginkite sodelį. Daržovių auginimas nebūtinai turi užimti milžiniškus daržų plotus. Jeigu turite kiemą – tam užtekti gali ir nedidelio žemės lopinėlio: pavasarį jame pasisodinkite kelias morkas, ridikėlius, skirtingų rūšių salotas ar prieskonines žoleles. Tokiu būdų parodysite vaikams, kaip auga skirtingos daržovės. Be to, mokysite juos atsakomybės jausmo – veskite vaikus kartu palieti daržovių ar išravėti piktžolių. O ruošdami maistą visuomet turėsite šviežių ingredientų. Jeigu kiemo neturite – ne bėda, prieskonius ar šiek tiek daržovių, pavyzdžiui, pomidorų, užsiauginti galite ir ant palangių ar šiltuoju metų laiku nedideliu darželiu paverskite balkoną.

67