Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Kauno apygardos teisme gauta buvusio savivaldybės administracijos direktoriaus byla

Kauno apygardos teisme buvo gauta baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui.

Buvęs direktorius kaltinamas tuo, kad būdamas valstybės tarnautoju, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi, 2021–2022 m. laikotarpyje savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš vienos uždarosios akcinės bendrovės vadovo kyšius, kurių bendra suma – 260 000 Eur (8 nusikalstamos veikos epizodai) už palankumą ateityje ir teisėtą jo veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. organizuoti savivaldybės administracijos darbą, administruoti savivaldybės asignavimus, kitus piniginius išteklius ir turtą, priimant sprendimus, susijusius su Kauno miesto savivaldybės ir minimos bendrovės sutarčių vykdymu ir jų administravimu.

Byla paskirta nagrinėti Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui Audriui Meilučiui.

Taip pat skaitykite  Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys su Mažeikių gydytojais aptarė biurokratizmo mažinimo priemones

Dėl bylos perdavimo nagrinėti teisiamajame posėdyje teisėjas turi nuspręsti ne vėliau kaip per penkiolika dienų nuo bylos gavimo teisme, jeigu kaltinamasis yra suimtas, ir per vieną mėnesį, – jeigu kaltinamasis yra laisvėje (Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 240 straipsnio 1 dalis). BPK 240 straipsnio 2 dalis numato, kad byla teisiamajame posėdyje turi būti pradėta nagrinėti ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo teisėjo nutarties perduoti bylą nagrinėti teisiamajame posėdyje priėmimo.

Sudėtingos ar didelės apimties bylos, taip pat bylos, nagrinėjamos pagal iš anksto suderintą ir nustatytą teisiamojo posėdžio grafiką, turi būti pradėtos nagrinėti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo teismo nutarties perduoti bylą nagrinėti teisiamajame posėdyje priėmimo (BPK 240 straipsnio 3 dalis).

84