Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas Vokietijoje lanko Lietuvos instruktorius, ruošiančius Ukrainos karius

Gegužės 12 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys Kovinio rengimo centre Vokietijoje lanko Lietuvos kariuomenės instruktorius, dalyvaujančius Europos Sąjungos karinės pagalbos misijoje Ukrainai („EUMAM Ukraine“). Pirmoji Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ instruktorių grupė į mokymo misiją Vokietijoje išvyko balandžio 11 d., o misija baigs gegužės 14 dieną.

„Lietuvos kariuomenės instruktoriai nuo karo pradžios jau apmokė per 1 tūkst. ukrainiečių karių, iki šių metų pabaigos apmokysime dar bent 1 tūkst. karių. Karinis rengimas yra labai svarbi mūsų karinės paramos Ukrainai dalis, todėl projektuodami savo paramą ilgesniam laikotarpiui svarstome didinti mokymų tempus, skirti mokymams papildomus savo karius”,- apie tolesnę paramą Ukrainai kalbėjo krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

Taip pat skaitykite  Kovai su nelegaliu darbu – griežtesnė kontrolė, viešinimas ir paskatos dirbti legaliai

Vokietijos vadovaujamoje daugianacionalinėje karių mokymo programoje siekiama stiprinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinius pajėgumus, kad jos galėtų ginti Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą nepažeidžiant tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų, apsaugoti civilius gyventojus.

„Ukrainiečių mokymas yra mūsų prioritetas, kalbant apie tarptautines užduotis. Mes ne tik perduodame žinias, kurios, neabejoju, bus panaudotos mūšyje, bet ir įgyjame patirties. Tiaip pat ir bendrų užduočių su mūsų viena svarbiausių sąjungininkių, Vokietija. Ieškosime būdų, kaip šią mokymo misijos paramą didinti ir stiprinti, juo labiau, kai kalbame apie ilgalaikę paramą Ukrainai”,- kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

Kovinio rengimo centre Vokietijoje Lietuvos kariai kartu su Belgijos, Norvegijos, Slovėnijos ir Vokietijos instruktoriais vykdo ginklų valdymo, šaudybos, medicinos ir inžinerinius mokymus, rengia įvairaus lygmens padalinius, orientuotus į puolimą bei gynybą apgyvendintose ir miškingose teritorijose.

Taip pat skaitykite  Filmai, kurie garantuotai privers jus verkti

Lietuvos kariuomenės instruktoriai Ukrainos karius moko pagal įvairias dvišales ir tarptautines iniciatyvas, iš viso yra apie 50 skirtingų mokymo programų.

84