Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Kūno kalba: kokie ženklai signalizuoja apie simpatiją?

Informaciją, kurią perduodame vieni kitiems, galima suskirstyti į tris dalis. Mažiausiai svarbūs pokalbyje yra žodžiai – jie sudaro tik 7% visos gaunamos informacijos. Net 38% jos sudaro balso intonacija. Pavyzdžiui: drebantis ar nepastovus balso tonas sako, kad pašnekovas drovisi, yra įbaugintas ar tiesiog nenuoširdus. Aiškus, garsus balsas asocijuojasi su savimi pasitikinčiu žmogumi.

Įrodyta, kad daugiausiai informacijos mums teikia ne kas kita kaip kūno kalba – ji šios sudaro net 55%. Atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, mokantys valdyti savo kūno kalbą bei balso intonaciją yra daug patrauklesni pašnekovai už tuos, kurie tiesiog gali pasigirti puikiu informacijos turiniu.

Dar net nesusipažinus su žmogumi, nebendravus, mes jau susidarome pirmąjį įspūdį iš jo kūno kalbos: laikysenos, išvaizdos, judesių.

Flirtas ir kūno kalba – menas ar mokslas?

Flirtą suprantame kaip tam tikrą kūno kalbą, kaip bendravimą be žodžių, tą, kuris svarbesnis už įtaigiausius pokalbius. Tačiau neverbalinės užuominos ne visada pasiekia adresatą. Siunčiama žinutė dažnai būna tiesiog nesuprantama kitai pusei.

Aiški kūno kalba gali padėti jaustis patogiai net ir pirmą kartą susipažinusiems žmonėms. Bendravimą taip pat gali palengvinti, kai abu nepažįstamieji yra tiesiog malonūs vienas kitam. O malonus bendravimas yra tiesiog nuoširdus kito žmogaus susidomėjimas tavimi.

Taip pat skaitykite  „Šunelis vienaragis“ – išskirtinės išvaizdos mažylis sužavėjo pasaulį

Akių kontaktas

Kūno kalba išduoda susidomėjimą pokalbio partneriu įvairiausiais būdais. Akivaizdus susidomėjimas pastebimas tada, kai žiūrite į geidžiamą asmenį. Artimai bendraudami pašnekovai dažnai nevengia žiūrėjimo į akis.

Akių kontaktas svarbus tuo, kad bežiūrėdami vienas į kitą partneriai dar labiau susidomi. Dažniausiai žvilgsnis nuo vienos partnerio veido pusės nukrypsta prie kitos, stebima vieta tarp akių, vėliau nužvelgiamas visas partneris. Sakoma, kad jeigu yra toks akių kontaktas – nebeįmanoma sustabdyti traukos.

Kai bendrauja du pažįstami žmonės, nieko keista, kad jie žiūri vienas kitam į akis. Tačiau kai juntama didžiulė simpatija, susidomėjimas, žvilgsnis reiškia daug daugiau nei tiesiog žiūrėjimą į veidą. Beje, jei kažkas atidžiai nužiūrinėja jūsų lūpas – tikriausiai nori pasibučiuoti.

Kiti flirto signalai

Kai žmonės yra susidomėję savo pašnekovu, jie dažnai atviriau atsisuka į tą asmenį. Tai pastebima ir rankų bei kojų padėtyje. Kai žmogus dėmesį sufokusavęs į kitą asmenį, jo kojos, keliai ir net pėdos „žiūri“ ta kryptimi. Kitas svarbus signalas – akių vyzdžiai. Kai patinka tai, į ką žiūri, akių vyzdžiai padidėja, žmogus dažniau mirksi (sinchroniškai mirksi tik žiūrėdamas į simpatijos akis).

Taip pat skaitykite  12 mažai žinomų karmos dėsnių

Vyrų kūno kalba ir flirtas

Yra specifiniai vyrų ir moterų susidomėjimo rodymo ženklai. Taigi, kai vyrui patinka moteris, šis dažnai „pasitaiso“ laikyseną – taip, kad atrodytų stipresnis, aukštesnis.

Savo pasiruošimą stipriosios lyties atstovai rodo pasidėdami rankas ant klubų ar atremdami nykščius į juosmenį. Dauguma daro tai, norėdami pasirodyti tvirtesni, tačiau taip nesąmoningai yra pabrėžiama lytinė sritis, tarsi siunčiama žinutė „Aš esu vyriškas!“.

Taip pat vaikinai dažnai pradeda tvarkytis plaukus, kaklaraištį – stengiasi atrodyti gražiau. Dažniausiai tai daroma matant moteriai, taip išreiškiamas susidomėjimas ir interesai.

Moters kūno kalba ir flirtas

Moterys imasi subtilesnių, tačiau seksualių vyrų akimis, veiksmų, gali priversti geisti jos tiesiog apnuogindama kaklą, pečius. Kai dailiosios lyties atstovė „mėto“ plaukus nuo vieno šono ant kito – tai dažniau pastebima ir net įdėmiai stebima.

Taip pat skaitykite  20 daiktų, kurių nereikėtų pirkti panaudotų

Panaši situacija yra kai moteris akivaizdžiai apnuogina riešus. Abu veiksmai sako vyrui „Noriu parodyti tau daugiau“. Taip pat jos gali žaisti vyrų protais tiesiog nušluostydamos šiems prakaitą, prisiliesdamos prie plaukų ar rankų.

Žaviausias moters siunčiamas ženklas – sėdėjimas užsikėlus koją ant kitos kojos. Šis gestas atrodo stulbinamai. Ranka ant šlaunies tiesiog „užbaigia“ šią pozą ir leidžia suprasti dėmesio troškimą.

Kūno kalba dažnai iš tiesų svarbi santykiams. Pirmiausia du žmonės tokiu būdu parodo susidomėjimą vienas kitu, o kai sulaukia atsako, kažkuris ryžtasi pirmajam rimtesniam žingsniui. Neverbaliniai ženklai svarbūs tiek santykių pradžioje, tiek intymiame gyvenime.

132