Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Lenkiškos agurkų salotos stiklainyje

Reikės:

  • 3 kg agurkų,
  • 2 šaukštų druskos,
  • ryšulėlio krapų,
  • 5 šaukštų 10 proc. acto,
  • 3 šaukštų cukraus.

Gaminame:

Agurkus kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu, sudėkite į dubenį ir užliekite šaltu vandeniu. Palikite maždaug 30 minučių. Po tokio mirkymo agurkai bus tvirtesni. Praėjus nurodytam laikui, agurkus nulupkite ir supjaustykite plonais griežinėliais. Kad būtų lengviau, galite naudoti pjaustyklę.

Paruoštas daržoves sudėkite į švarų dubenį. Įberkite druskos, cukraus ir acto. Kruopščiai išmaišykite ingredientus, ir atidėkite į šalį maždaug 2 valandoms. Tuo tarpu kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite krapus. Smulkiai juos supjaustykite ir sudėkite į daržoves.

Praėjus porai valandų, dar kartą išmaišykite agurkus ir perkelkite juos į švarius ir iškaitintus stiklainius. Iš agurkų išsiskyrusį skystį taip pat supilkite į stiklainius. Metas stiklainius pasterizuoti – naudokite ankstesniame recepte aprašytą metodą. Pasterizuokite apie 15 minučių. Praėjus šiam laikui, atsargiai išimkite stiklainius iš puodo ir atidėkite į šalį, kad atvėstų. Laikykite vėsioje ir sausoje vietoje, o prieš valgant pagardinkite grietine arba graikišku jogurtu.

76