Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Lietuva ir Lenkija konsultuos Azerbaidžaną dėl šalies kelių transporto saugos stiprinimo

Laimėjusios Europos Sąjungos Dvynių projekto skelbtą konkursą, Lietuva ir Lenkija konsultuos Azerbaidžaną dėl šalies kelių transporto saugos stiprinimo. Įgyvendinant projektą, kuris truks dvejus metus, abi šalys dalysis patirtimi su atsakingomis Azerbaidžano institucijomis teisėkūros, kelių saugos valdymo sistemos kūrimo ir saugaus eismo švietimo srityse.

„Lietuva, ypač savo narystės Europos Sąjungoje laikotarpiu, yra sukaupusi nemažai patirties ir padariusi didelę pažangą kelių transporto saugos srityje, tad atėjo laikas, kai galime perteikti savo patirtį kitiems. Didžiuojamės šiemet gavę svarbiausią Europos apdovanojimą už dešimtmečio pažangą gerinant eismo saugą keliuose, daug dirbame skatindami elektromobilumą, ieškodami kitų pažangių transporto sprendimų. Dalydamiesi patirtimi su kitomis šalimis, kartu tobulėjame ir patys“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Šiame projekte Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) drauge su kitomis šalies transporto sauga besirūpinančiomis institucijomis dalyvaus kaip Lenkijos institucijų partneriai.

„Galimybė vykdyti Dvynių programą laimėjusiai šaliai reiškia pripažinimą, kad ji yra pajėgi dalytis gerąja praktika, rekomendacijomis su valstybe partnere ir gali jai teikti teorinę bei praktinę pagalbą stiprinant jos kompetencijas. LTSA jau yra įgyvendinusi 5 Dvynių projektus Serbijoje, Turkijoje bei Ukrainoje, tad nekantraujame pasidalyti patirtimi ir su Azerbaidžano kelių transporto specialistais“, – sako LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius.

Teisinę Azerbaidžano keleivių ir krovinių vežimo, tipo patvirtinimo, automobilių techninės priežiūros reglamentavimo bei elektromobilių, autonominių automobilių sistemą pastiprinti padės LTSA kartu su Susisiekimo ministerija ir Transporto kompetencijų agentūra.

Transporto kompetencijų agentūros ir policijos ekspertai padės Azerbaidžanui kurti efektyvią kelių saugos valdymo sistemą.

Saugaus eismo švietimo ir komunikacijos klausimais Azerbaidžanui talkins LTSA ir policijos atstovai.

Europos Komisijos finansuojami Dvynių projektai – tai viena iš tarptautinio institucijų bendradarbiavimo formų, pagrįsta tiesioginiu žinių perdavimu giminingoms viešojo administravimo institucijoms. Transporto srityje tokiuose projektuose Lietuva dalyvauja nuo 2002 m.

76