Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Lietuva pasiruošusi ratifikuoti Suomijos sprendimą stoti į NATO

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, šiandien susitikusi su Suomijos draugystės grupės pirmininku Sakariu Puisto (Sakari Puisto), pabrėžė, kad Lietuva palaiko ir pritaria Suomijos sprendimui stoti į NATO, tai patvirtina užvakar, gegužės 10-ąją, Seimo priimta rezoliucija „Dėl Suomijos Respublikos ir Švedijos Karalystės siekio tapti NATO narėmis“. Seimo Pirmininkė išreiškė viltį, kad kaimyninių šalių stojimas į NATO bus greitas, ir, sakė, neabejoja, kad kai tik Suomijos ir Švedijos stojimo protokolai pasieks Lietuvos Respublikos Seimą, jie bus ratifikuoti kuo skubiau.

„Brutali Rusijos invazija į Ukrainą, remiama Baltarusijos, pakenkė visai Europos saugumo architektūrai. Ypač neapibrėžtas Baltijos jūros regiono, kuriame Lietuva ir Suomija dalijasi bendra saugumo aplinka bei susiduria su tais pačiais iššūkiais, saugumas. Todėl Suomijos vaidmuo stiprinant Baltijos jūros regiono saugumą ir sąveiką su NATO yra labai svarbus. Ilgainiui dėl Suomijos ir Švedijos priklausymo Aljansui Baltijos jūros regionas taptų stabilesnis, nes išaugtų karinės jėgos panaudojimo slenkstis, taigi mažėtų karinio konflikto tikimybė“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė atkreipė dėmesį, kad naujų grėsmių akivaizdoje labai svarbu dar glaudžiau bendradarbiauti Baltijos ir Šiaurės šalims.

„Šiandienos susitikime taip pat sakiau, kad Lietuva ypač suinteresuota stiprinti ir gilinti Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą bei integraciją, kad kartu su Latvija ir Estija taptume neatsiejama platesnio Šiaurės Europos regiono dalimi“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Be to, šiame susitikime V. Čmilytė-Nielsen paprašė Suomijos, kad paremtų Ukrainą suteikiant jai Europos Sąjungos kandidatės statusą bei palaikytų Lietuvos iniciatyvą pripažinti Rusijos karinę agresiją genocidu ir įsteigti specialų tribunolą.

44