Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Lietuva Ukrainai perdavė 10 karinių sunkvežimių ir 10 išminavimo visureigių

Šiomis dienomis Ukrainos kariuomenei perduota dalis gegužės pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos drauge su Lietuvos kariuomene suformuotos siuntos – 10 karinių sunkvežimių ir 10 išminavimo darbams naudojamų visureigių. Taip pat išsiuntimui artimiausiu metu paruošti ir 20 šarvuotųjų transporterių M113.

„Turime toliau padėti Ukrainai atsilaikyti prieš Rusijos agresiją ir bendromis pastangomis su sąjungininkais siekti kuo greičiau užbaigti karą Ukrainoje, o savo stiprybę parodžiusiai Ukrainai, turime padėti visais įmanomais būdais“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuva deda visas pastangas, remdama Ukrainos valstybingumą ir nepriklausomybę, rėmė ir rems Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant karinę, finansinę, humanitarinę ir visą kitą reikiamą paramą.

Iki šiol Ukrainai suteikta Lietuvos karinė parama apima oro gynybos sistemas „Stinger“, prieštankinius ginklus, šarvines liemenes bei šalmus, 120 mm minosvaidžius, šaulių ginklus, amuniciją, termovizorius, dronus, antidronus, stebėjimo radarus.

Iš viso Lietuvos iki šiol suteikta karinė parama Ukrainai siekia apie 115 mln. eurų.

Taip pat Lietuvoje jau pradėta mokyti ukrainiečius naudotis vakarietiška ginkluote. Balandžio pabaigoje Lietuvoje baigėsi pirmieji mokymai, kuriuose parengta 20 prieštankinių sistemų instruktorių.

26