Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Lietuviai – vieni iš 2022 m. saugių darbo vietų geros praktikos konkurso nugalėtojų

Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (EU – OSHA) kartu su valstybėmis narėmis surengė Saugių darbo vietų gerosios praktikos konkursą, kuris yra 2020–2022 m. vykstančios kampanijos „Saugiose darbo vietose – mažesnis krūvis“ dalis.

Šie apdovanojimai padeda atskleisti gerų saugos ir sveikatos darbe rezultatų naudą ir yra vienas iš būdų skleisti ir skatinti gerąją praktiką visoje Europoje. Šį kartą apdovanojimai buvo skiriami įmonėms ir organizacijoms, kurios veiksmingai ir inovatyviai užkerta kelią raumenų ir kaulų sistemos sutrikimams darbo vietoje.

EU – OSHA sudaryta ekspertų komisija atrinko geriausius praktikos pavyzdžius. Apdovanojimų nugalėtojomis pripažintos aštuonios Europos įmonės ir organizacijos iš įvairių ekonominių veiklos sričių – nuo sveikatos priežiūros iki metalo apdirbimo. Lietuvą apdovanojimuose atstovavusių nacionalinio darbuotojų saugos ir sveikatos valdymo gerosios praktikos konkurso nugalėtojų UAB „Vonin Lithuania“ taikomos darbuotojų saugos priemonės buvo pripažintos tarp aštuonių geriausių Europoje!

UAB „Vonin Lithuania“ yra žvejybinius tralus gaminanti įmonė, kuri siekdama iki minimumo sumažinti peties patempimų riziką darbuotojams, atliekant nuolat pasikartojančius rankos judesius, be tradicinių prevencijos priemonių, dar į pagalbą pasitelkė kineziterapeutą ir fizinio aktyvumo specialistus bei pritaikė specializuotus ergonomikos mokymus darbuotojams.

Su laimėtojų pavyzdžiais galite susipažinti čia: https://osha.europa.eu/lt/highlights/2022-good-practice-awards-booklet-now-available

Apdovanojimai geros praktikos laimėtojams bus iškilmingai teikiami Europos saugių darbo vietų 2020–2022 m. kampanijos „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“ uždarymo metu lapkričio 14 d. Bilbao mieste, Ispanijoje.

Tuo metu VDI spalio 26 d. organizuoja specialią konferenciją, skirtą Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitei bei kampanijos uždarymui paminėti.

Daugiau informacijos apie visą kampaniją rasite čia.

181