Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

LIFE programos informacinėje dienoje – apie šių metų kvietimus

Aplinkos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra gegužės 25 d. 10 val. kviečia į tradicinę ES aplinkos ir klimato politikos programos LIFE informacinę dieną. Renginys vyks nuotoliniu būdu. Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta transliacijos nuoroda.

Vaizdo konferencijoje bus apžvelgti LIFE 2022 m. kvietimai teikti paraiškas projektams, kurie skirti gamtai ir biologinei įvairovei, žiedinei ekonomikai ir gyvenimo kokybei, klimato kaitos švelninimui bei prisitaikymui prie jos ir perėjimui prie švarios energijos.

Dalyviai sužinos, į ką reikia atkreipti dėmesį rengiant paraiškas, bus aptariamos LIFE projektų bendrojo finansavimo iš valstybės biudžeto naujienos. Programos finansuojamų projektų vykdytojai iš Lietuvos pasidalins patirtimi juos rengiant ir įgyvendinant.

Bus galima užduoti klausimus pranešėjams. Be to, potencialūs LIFE paraiškų rengėjai galės gegužės 30 – birželio 2 d. individualiai nuotoliniu būdu konsultuotis su LIFE programos ekspertais. Pageidavimą tokiai konsultacijai reikia nurodyti registracijos formoje.

LIFE programa, kuri šiais metais mini 30-metį – vienintelė tik aplinkai, gamtos išsaugojimui ir klimato politikos veiksmams skirta ES programa. Jai paraiškas gali teikti bet kuris ES registruotas juridinis asmuo.

Programos tikslas – padėti pereiti prie švarios žiedinės, energiją efektyviai vartojančios, mažo anglies dioksido kiekio technologijų ir klimato kaitos poveikiui atsparios ekonomikos, o pereinant prie švarios energijos – saugoti aplinką ir gerinti jos kokybę, stabdyti biologinės įvairovės nykimą ir ją didinti.

Su renginio programa galite susipažinti čia.

27