Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Liubline paminėtos trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados aštuntosios įkūrimo metinės

Rugsėjo 15 d. Liubline buvo paminėtos aštuntosios Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendro karinio vieneto – Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio brigados (LITPOLUKRBRIG) įkūrimo metinės. Minėjime dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus pabrėžė paramos Ukrainai svarbą.

„Ukrainą, Lenkiją ir Lietuvą sieja ne tik bendrų politinių darinių, bet ir bendrų kovų istorija. Deja, Ukraina vėl buvo priversta kariauti. Tačiau Ukraina nėra vieniša – daugiau nei 50 pasaulio valstybių įsipareigojo remti Ukrainą tiek, kiek reikės. Vakarų vienybė ir Ukrainos karių ryžtas ginti savo tėvynę atves mus į pergalę“, – sakė viceministras Ž. Tomkus.

LITPOLUKRBRIG štabas, reaguodamas į karo situaciją ir iškylančius naujus poreikius, pernai pradėjo operaciją „United for Peace“ (liet. Susivieniję dėl taikos), skirtą paremti kariaujančią Ukrainą. Šios operacijos veiklos apima taktinį-operacinį situacijos Ukrainoje stebėjimą, paramos Ukrainai logistikos koordinavimą, sienos kirtimo koordinavimą, pagalbą registruojant savanorius ir paramos pabėgėliams koordinavimą Liublino vaivadijoje.

„Esame labai dėkingi LITPOLUKRBRIG vadovybei, taip pat ir personalui už operaciją „Susivieniję dėl taikos“. Brigada reagavo nuo pat pirmųjų karo dienų. Jos darbas ir parama yra labai reikalinga ir vertinama ukrainiečių bei jų šeimų“, – kalbėjo viceministras Ž. Tomkus.

28