Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Migracijos departamentas mini 30 metų veiklos sukaktį

Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos švenčia 30-ąjį gimtadienį. Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, nuo nepriklausomybės pradžios institucijos pagrindinė misija išliko ta pati – padėti Lietuvos piliečiams visame pasaulyje bei teikti pagalbą atvykstantiems į mūsų šalį.

„Džiaugiuosi, kad įgyvendinus struktūrinius pokyčius, modernizavus paslaugas ir procesus, Migracijos departamentui pavyko pasiekti puikių rezultatų. Didelė dalis paslaugų perkelta į elektroninę erdvę, efektyviai valdomi lankytojų srautai, sumažėjo biurokratijos, padaugėjo teigiamų atsiliepimų ir padėkų darbuotojams. Visa tai kiekvieno iš jūsų nuopelnas. Ačiū jums už tai“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot ministrės, pastarieji keleri metai visiems sukėlė neregėtus iššūkius. Covid pandemija, neteisėtos migracijos krizė, karas Ukrainoje vertė Migracijos departamentą žaibiškai spręsti problemas. Šie sunkumai paskatino Migracijos departamento darbuotojus susitelkti ir rasti išeitis sudėtingiausiose situacijose.

,,Išmokome dirbti kitaip: į pagalbą stojo mobilios komandos, per parą atidarėme pirmąjį ukrainiečių registracijos centrą, pradėjome glaudžiau bendradarbiauti su nevyriausybininkais. Dabar esame kur kas geriau pasirengę, iš mūsų patirties jau semiasi ir kitos šalys. Didžiuojuosi kiekvienu iš jūsų, kurie dirbate Lietuvai ir suprantate savo atsakingą misiją. Jūsų darbas be galo svarbus ir reikalingas“, – sakė ministrė A. Bilotaitė.

Migracijos departamentas pagal kompetenciją užtikrina vizų, imigracijos, prieglobsčio, grąžinimo, asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką, Lietuvos Respublikos pilietybės procedūrų vykdymą; asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų Lietuvos Respublikos piliečiams, kelionės dokumentų, leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje ir kitų dokumentų užsieniečiams išdavimą; laisvo asmenų judėjimo Europos Sąjungoje principo įgyvendinimą.

2019 m. vasarą, įvykdžius migracijos sistemos pertvarką ir konsolidavus trijų institucijų (Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Migracijos departamento) išteklius bei funkcijas, Migracijos departamentas tapo pagrindine migracijos paslaugas teikiančia įstaiga Lietuvoje. Nuo 2019 m. spalio mėn. veikia skaitmenizuota užsieniečių aptarnavimo platforma MIGRIS (www.migracija.lt).

43