Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Minima pasaulinė Maldos ir apmąstymų apie prekybą žmonėmis diena

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius dalyvavo Lietuvos „Carito“ organizuojamame renginyje, kuriame aptarti būdai užkirsti kelią prekybai žmonėmis nuolat kintančioje, karo ir migracijos srautų paveiktoje aplinkoje.

Viceministras A. Abramavičius savo kalboje pabrėžė, kad vos sulaukusi pirmųjų karo pabėgėlių iš Ukrainos, kurių absoliučią daugumą sudaro moterys ir vaikai, Lietuva iškart ėmėsi visų būtiniausių prevencinių priemonių, siekiant apsaugoti juos nuo galimų pavojų.

„Kalbėdami apie prekybos žmonėmis aukas kalbame ne apie statistiką, o apie tragiškai sudaužytus žmonių likimus. Kai pirmieji karo pabėgėliai pradėjo plūsti iš Ukrainos, iškart ėmėmės prekybos žmonėmis prevencijos, pavyzdžiui, pasitelkiant ukrainiečius prevenciniuose pokalbiuose. Šiandien matome savo darbo rezultatus – laiku užkardytus nusikaltimus“, – savo kalboje sakė viceministras A. Abramavičius.

Anot viceministro, Lietuva yra tarp tų šalių, kurios pastangos kovoje su prekyba žmonėmis vertinamos teigiamai, o tai byloja JAV Valstybės departamento vertinimas.

Per pastarąjį dešimtmetį buvo tobulinamas teisinis reglamentavimas, patvirtinti du Kovos su prekyba žmonėmis veiksmų planai ir įgyvendinta virš 100 priemonių bei veiksmų. Pradėjo veikti nacionalinis aukų referavimo mechanizmas, padidintas pagalboms aukoms finansavimas, į pradinio ugdymo programą įtraukti prekybos žmonėmis prevencijos klausimai, sukurta mokiniams ir mokytojams mobilioji programėlė ,,Neužkibk, o užsidirbk“.

Geri rezultatai kovoje su prekyba žmonėmis iš dalies atsispindi ir ikiteisminių tyrimų statistikoje. Jų kasmet, nuo 2017 m. pradedama vis mažiau: 2017 m. buvo pradėti 35, o 2021 m. – tik 7 nauji ikiteisminiai tyrimai. Mažėja ir pripažintų nukentėjusiaisiais skaičius, pvz. 2017 m. pripažinta nukentėjusiais 60 asmenų, 2021 m. – 26.

Apie prekybos žmonėmis aktualijos kalbėjo policijos, Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai ir prekybos žmonėmis aukoms padedantys Caritas darbuotojai bei dvasininkai.

Renginys skirtas paminėti pasaulinę Maldos ir apmąstymų apie prekybą žmonėmis dieną.

270