Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Minint Europos dieną – pasieniečių, saugančių ES išorės sieną, pasirodymas

Savaitgalį vyksiančiose Europos dienos renginiuose Lukiškių aikštėje prisistatė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir Europos pasienio ir kranto apsaugos agentūra „Frontex“. Renginyje apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kartu su VSAT vadu Rustamu Liubajevu informavo renginio dalyvius apie Europos Sąjungos išorės sienos stiprinimo darbus bei sienos stebėjimo technikos modernizavimą.

„Europos diena – taikos, vienybės ir solidarumo diena. Lietuva, sauganti 1 070 km ES išorės sienos, solidarumo per šiuos metus patyrė labai daug. Be politinės, diplomatinės, humanitarinės ir finansinės ES šalių ir ES agentūrų, Europos Komisijos paramos Baltarusijos režimo organizuotą hibridinę ataką būtume atrėmę kur kas sunkiau“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, fizinio barjero statybos pasienyje su Baltarusija darbai įpusėjo, o pirmasis statybų etapas jau baigtas: įrengta daugiau nei 320 km koncertinos, per 220 km tvoros segmentų, atnaujinta apie 40 km anksčiau įrengtos tvoros.

„Laiku baigtas pirmasis etapas nuteikia teigiamai, todėl tikimasi, kad ir visas, daugiau nei 500 km ilgio, fizinis barjeras bus įrengtas taip, kaip ir planuota – iki šių metų rugsėjo mėnesio. Iki šiol jau atlikti darbai pasienyje duoda vaisių – matomas neteisėtų migrantų, bandančių patekti į Lietuvą, skaičiaus mažėjimas“, – pasidžiaugė vidaus reikalų ministrė.

Europos Komisija Lietuvai skyrė beveik 15 mln. ES išorės sienai su Baltarusija skubiai stiprinti. Šio lėšos buvo skirtos sienos stebėjimo įrangai – sraigtasparniams modernizuoti, bepiločiams orlaiviams, naktinio matymo, pirštų atspaudų skenavimo įrangai ir kt.

Europos dienų lankytojai ir sostinės svečiai gali išgirsti gyvus „Frontex’o“ pareigūnų ir Lietuvos pasieniečių pasakojimus apie sienos stebėjimo ypatumus, susipažinti su tarnybine pasieniečių ginkluote, apžiūrėti mobilią termovizorinę ir antidroninę įrangą, kuri naudojama stebint sieną, išbandyti dokumentų patikros įrangą, stebėti kinologo darbą ir sužinoti, kaip tapti pasieniečiu ir kokios karjeros galimybės laukia šioje tarnyboje.

144