Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Ministrė Pirmininkė susitiko su ES valstybių ambasadoriais

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį, birželio 29 d., susitiko su Europos Sąjungos valstybių narių ambasadoriais Lietuvoje. Susitikime aptarti ES darbotvarkės prioritetai pirmininkavimą ES Tarybai perimant Čekijai, saugumo situacija regione, paramos Ukrainai klausimai, Rusijai ir Baltarusijai taikomų sankcijų griežtinimo svarba, ES šalių energetinės nepriklausomybės, transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimas.

Lietuvos Vyriausybės vadovė perdavė padėką Prancūzijos ambasadorei – pirmąjį 2022-ųjų pusmetį ES Tarybai pirmininkavo būtent Prancūzija, kurios patirtis, pasak premjerės, buvo dideliu privalumu organizuojant institucijos darbą ypač sudėtingu laikotarpiu, Rusijai pradėjus karą Europos žemyne.

Susitikime su ambasadoriais I. Šimonytė pažymėjo, kad ES turi išlikti atspari Rusijos šantažui ir spaudimui, kuriuo siekiama nutraukti Vakarų paramą Ukrainai ir panaikinti sankcijas, tuo pačiu būtina aiškiai įvardyti, jog auganti maisto krizė yra tiesioginis Kremliaus pradėto karo padarinys.

Premjerė išskyrė kuo greitesnio energetinės priklausomybės nuo Rusijos panaikinimo svarbą, kaip tai jau yra padariusi Lietuva, akcentavo tai kaip papildomą paskatą siekti ES žaliojo kurso tikslų. Taip pat premjerė atkreipė dėmesį į Rusijos vykdomus karo nusikaltimus, kurių sąrašas ilgėja, ir tarptautinės bendruomenės pagalbos poreikį siekiant kaltųjų atsakomybės.

Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė pažymėjo, jog nuo liepos prasidėsiantis ir pusmetį truksiantis Čekijos pirmininkavimas ES Tarybai taip pat pasižymės dideliais iššūkiais, nes Rusija savo piktavaliais veiksmais sieks, jog ateinanti žiema būtų kuo sunkesnė tiek ukrainiečiams, tiek ir visiems ES piliečiams. Todėl, anot premjerės, bus ypač svarbu nepasiduoti agresoriaus šantažui ar dezinformacijai bei išlaikyti ES vienybę ir susitelkimą.

90