Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Mokinių susidomėjimas profesinio orientavimo renginiais didėja

Užimtumo tarnyboje vis didesnis dėmesys skiriamas profesiniam suaugusiųjų ir moksleivių orientavimui. Karjeros konsultantams tenka nemažas iššūkis sudominti pastaruosius, bet kartais susitikimų rezultatai viršija lūkesčius. Praėjusią savaitę Vilniuje moksleiviai buvo pakviesti prisijaukinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, o renginiai netilpo į suplanuotą laiką.

„Dar mokykloje aktualu ugdyti kūrybiškumą ir vaizduotę. Ateities darbo rinkai reikia aktyvių ir drąsių jaunuolių, o viešasis kalbėjimas daugeliui asocijuojasi su baime. Stengiamės organizuoti įvairaus formato susitikimus, kuriuose ieškome stiprybių ir šaliname silpnybes“, – pasakojo Vilniaus Jaunimo užimtumo skyriaus karjeros konsultantė Ina Ribinskaitė.

Šį kartą drąsiausi galėjo tapti pranešėjais, kurie išgirdo auditorijos pastabas bei pamėgino pristatyti įvardintus aspektus. Antroje renginio dalyje mokiniai galėjo rinktis tarp dviejų praktinių užsiėmimų: „potyris“ arba „ekspromtas“.

Drąsiausi pasirinko leistis į potyrį, kurio metu buvo įtraukiami visi dalyvaujantys: vieni buvo komisijos nariai (užduodantys patogius ir nepatogius klausimus), kiti – nuobodžiaujantys klausytojai, o dar kiti pristatė savo idėjas ir pretendavo į darbo poziciją vasarai.

Pasirinkusieji ekspromto metodą buvo vertinami pagal kūno kalbą, temos atskleidimą ir netgi pagal žodžio „geras“ kiekį pranešime. Svarbu buvo ir laikas – visi kalbėjusieji turėjo išnaudoti ar tilpti į skirtą laiko limitą. Praktinių užsiėmimų metu moksleiviai pasimatavo astronauto, unikalaus recepto kūrėjo, Australijos princo ir kitas profesijas.

I.Ribinskaitė pasakojo, kad savo darbe labiausiai vertina galimybę pasitelkti kūrybiškumą ir pasidalinti savo patirtimi su moksleiviais: „Ir dabar buvo juntama gera energija, noras tobulėti bei viešojo kalbėjimo poreikis. Tai svarbu ne tik kalbant prieš klasę, ruošiantis kalbėjimo įskaitoms bet ir įvairiose gyvenimo srityse. Renginys pavyko, o Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos mokiniai vietoj planuotų 45 minučių užtruko Užimtumo tarnyboje pusantros valandos“.

Profesinis orientavimas Lietuvoje dar tik atranda savo nišą. Nuo rugsėjo 1 d. jis bus privalomas visose šalies mokyklose. Prie profesinio konsultavimo mokyklose prisidės ir 11 šiuo metų steigiamų regioninių karjeros centrų Užimtumo tarnyboje, kurie teiks karjeros konsultavimo paslaugas ir suaugusiems asmenims.

33