Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Naktigonė Anykščių regioniniame parke

Anykščių regioniniame parke gaivinamas senovės paprotys, kurio metu vasaros ir rudens naktimis ganyti arkliai. Šiemet rugpjūčio 10 dieną dvyliktąjį kartą vyksianti naktigonė skirta paminėti Aukštaitijos ir Žirgo metus.

Vasarą ir rudenį žemdirbiams tekdavo sunkiausi darbai – šienapjūtė, rugiapjūtė, arimas. Sunkiai dirbę arkliai naktimis turėdavo gerai pailsėti, kad kitą dieną vėl galėtų dirbti. Todėl susibūręs kaimo jaunimas jodavo į naktigonę, kad paganytų arklius, išmaudytų suprakaitavusius upėje ir apsaugotų nuo vilkų bei arkliavagių.

Jaunuoliai ganydavo arklius pasikeisdami – vieni miegodavo, kiti – prižiūrėdavo. Kad naktimis neimtų miegas ir nebūtų nuobodu, jie žaisdavo, gamindavo rankdarbius, pasakodavo vieni kitiems istorijas. O kai jaunuoliai ryte grįždavo į kaimą ant sočių ir pailsėjusių arklių, tyčia garsiai dainuodavo, pūsdavo ragus, kad visus miegančius pažadintų ir jie pastebėtų, kokie pailsėję arkliai.

Taip pat skaitykite  Vilnius 700 metų jubiliejų pasitiko ryškiai

Šiųmetinė naktigonė bus ypatinga – skirta Aukštaitijos ir Žirgo metams. Bus galima ne tik pasigėrėti arkliais, pamatyti ką jie moka – šokinėti per kliūtis, bėgti pagal raitelio norą, bet ir patiems išmaudyti juos Šventojoje. Bus galima pakalbinti žirgų savininkus, sužinoti, apie arklius daug įdomių dalykų protų mūšyje. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos specialistai žada pamokyti senovinių piemenėlių žaidimų, pinti vainikus. Vakare naktinėtojų lauks šokiai prie laužo.

Naktigonėje visų laukiame rugpjūčio 10 dieną. Pradžia 18 valandą, Anykščių rajone, stovyklavietėje Žirgo take prie Šventosios upės „8 kilometras“, – koordinatės (WGS): 55.568252, 25.057721.

75