Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Nauja Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija jau turi vadovą

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Mindaugas Balčiūnas, anksčiau dirbęs Žagarės regioninio parko direktoriumi. Kartu su kitomis naujomis saugomų teritorijų direkcijomis – Aukštaitijos, Dzūkijos – Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos, kurios taip pat jau turi vadovus, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija pradės veikti liepos 1 d.

Saugomų teritorijų sistemoje Mindaugas Balčiūnas dirba nuo 2005 m. Jis yra baigęs Lietuvos žemės ūkio universitetą, miškininkystės specialybę. Gerai išmano saugomų teritorijų problematiką, aktualijas bei perspektyvas. Mindaugas Balčiūnas daug prisidėjo prie Žagarės miestelio atsinaujinimo, čia įvykdyta daug vietinių ir tarptautinių gamtosauginių projektų, Žagarės regioninį parką išgarsino ir populiarusis Žagarės vyšnių festivalis.

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos pagrindinis adresas bus Varnių regioniniame parke, Ožtakiuose, Dumbrių g. 3.

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos – Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius.

Adrija Gasiliauskienė pastaruosius dvejus metus eina Asvejos regioninio parko direktorės pareigas. Naujoji Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos vadovė yra baigusi biologijos bakalauro ir ekologijos bei ekonominio vystymosi magistro studijas.

Ekologijos ir aplinkotyros specialistas Paulius Čeponas jau beveik metus yra Žuvinto biosferos rezervato vadovas. Prieš tai jis dirbo Marijampolės savivaldybės ekologu.

Darius Nicius yra saugomų teritorijų sistemos senbuvis, Pajūrio regioniniam parkui vadovaujantis nuo 2003 m. Jis yra baigęs geografijos studijas.

Šiose saugomų teritorijų direkcijose jau išrinkti ir direktoriaus pavaduotojai, kiti atsakingi specialistai.

Primename, kad Vyriausybei pritarus saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarkai, regioninių parkų, valstybinių gamtinių ir biosferos rezervatų direkcijos reorganizuojamos, sujungiant jas į keturis naujus juridinius asmenis.

Pagrindiniai pertvarkos tikslai – efektyvesnis priskirtų funkcijų vykdymas, pasiruošimas ateities iššūkiams, optimali institucijų struktūra. Kartu siekiama užtikrinti efektyvų šiai sistemai pavestų funkcijų vykdymą, numatyti sąlygas papildomų Žaliojo kurso tikslų ir uždavinių įgyvendinimui.

26