Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Naujagimio nužudymo byloje nuteistosios sugyventiniui paliktas galioti išteisinamasis nuosprendis

Lietuvos apeliacinis teismas 2023 m. balandžio 14 d. nutartimi paliko nepakeistą Klaipėdos apygardos teismo 2022 m. rugpjūčio 1 d. nuosprendį, kuriuo savo naujagimį nužudžiusiai E. K. paskirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė, o jos sugyventinis Z. B. išteisintas dėl kaltinimų sukursčius nuteistąją nužudyti naujagimį.

Nuteistoji E. K. pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu buvo pripažinta kalta dėl mažamečio, bejėgiškos būklės savo šeimos nario nužudymo, t. y. dėl to, kad ji ką tik gimusį naujagimį žiemos metu paliko lauke, todėl naujagimis dėl bendro kūno atvėsimo netrukus mirė. Nuteistosios sugyventinis Z. B. skundžiamu nuosprendžiu buvo išteisintas dėl jam pareikštų kaltinimų sukursčius nuteistąją nužudyti naujagimį.

Pirmosios instancijos teismo nuosprendį apskundė prokuroras. Jis prašė panaikinti nuosprendžio dalį dėl Z. B. išteisinimo ir jį pripažinti kaltu sukursčius E. K. nužudyti naujagimį bei jam paskirti penkiolikos metų laisvės atėmimo bausmę.

Taip pat skaitykite  Laukuose aptiktas žmogaus lavonas

Bylą nagrinėjant Lietuvos apeliaciniame teisme, buvo apklausti išteisintasis, nuteistoji, taip pat ekspertai.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad apygardos teismas pagrįstai Z. B. išteisino dėl jam pareikštų kaltinimų, kadangi nustatyta, jog naujagimį tyčia nužudė jo motina (nuteistoji E. K.), tačiau nėra surinkta pakankamai objektyvių duomenų, kurie pagrįstų vienareikšmę išvadą, kad padaryti šią nusikalstamą veiką ją sukurstė išteisintasis Z. B.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad asmuo gali būti pripažintas nužudymo kurstytoju tik tada, jei jis yra nusikalstamos veikos iniciatorius, sukelia kitiems asmenims pasiryžimą, norą padaryti nusikalstamą veiką ir siekia nužudyto asmens mirties. Tačiau aptariamu atveju nustatyta, kad nuteistoji E. K. dar iki gimdymo buvo apsisprendusi atsikratyti būsimo kūdikio. Nuteistosios tyčia nužudyti vaiką jau buvo susiformavusi iki gimdymo ir gimdymo metu, todėl papildomas Z. B. paskatinimas nebuvo reikalingas. Be to, konstatuota, kad nėra pagrindo išteisintojo Z. B. po gimdymo nuteistajai išsakytų žodžių kategoriškai vertinti kaip skatinusių nužudyti naujagimį, o ne raginusių kitokiais (nenusikalstamais) būdais nuteistąją su naujagimiu pasišalinti iš išteisintojo Z. B. gyvenimo.

Taip pat skaitykite  Už prekybą poveikiu nuteistas buvęs Klaipėdos advokatas

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-83-318/2023 įsigalioja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo paskelbimo dienos kasacine tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

103