Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Nauji įtarimai dėl kyšininkavimo Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje

Klaipėdos apygardos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėjos Aušros Stumbrienės, laikinai ėjusios departamento direktorės pareigas, kyšininkavimo. Antradienį įtariamoji buvo sulaikyta, apklausta ir šiuo metu jau nušalinta nuo pareigų 6 mėnesiams – jai įtarimai pareikšti dėl kyšininkavimo, dar 2 asmenims – dėl papirkimo.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad A. Stumbrienė VMVT organizuodama įvairius veiklos procesus sistemingai ėmė kyšius iš sveikatos priežiūros paslaugas gyvuliams teikiančių asmenų teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – kad kyšius davusių VMVT dirbančio gydytojo ir įmonės, teikiančios veterinarines paslaugas, vadovo veikla, vykdant tarnybos pavestas užduotis, būtų sklandžiai organizuojama. Imtų kyšių sumos įvairios, galėjo siekti 120 eurų ir daugiau.

Taip pat skaitykite  Sutuoktinio nužudymu kaltinama klaipėdietė pravers teismo duris

„Po neseniai atskleistos sisteminės korupcijos atvejų VMVT – situacija kartojasi. Tai parodo, kad šioje tarnyboje itin svarbu skubiai imtis kompleksinių priemonių, kurios ne tik užkirstų kelią korupcinėms veikoms, bet ir kurtų korupcijai atsparią aplinką tarnyboje“, – sako Žydrūnas Krampalcas, STT Klaipėdos valdybos vadovas.

Praėjusių metų pabaigoje STT informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos atvejų VMVT, kuriame įtarimai dėl kyšininkavimo, veikiant organizuotoje grupėje, buvo pareikšti 4 asmenims – buvusiam VMVT direktoriui ir kitiems 3 vadovams.

„Nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą asmuo gali būti atleidžiamas, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio arba jis pats ar per tarpininką pasiūlė arba davė kyšį, ir jis savanoriškai per kuo trumpesnį laiką, iki jo pripažinimo įtariamuoju, apie tai pranešė teisėsaugos institucijai“, – pabrėžė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

Taip pat skaitykite  Paskelbtas nuosprendis sintetinių narkotikų gamintojams

Kviečiame asmenis, kurie tiesiogiai arba netiesiogiai patys ar per tarpininką yra davę kyšį, apie tai pranešti STT – savanoriškai apie tai pranešę asmenys gali būti atleidžiami nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tyrimą atlieka STT Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Primename, kad, vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

89