Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Neeilinė diena: iš užsienio į Lietuvą atgabenti du donoriniai organai

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad antradienį Lietuvoje vyko tarptautinis donorystės koordinavimo procesas – iš užsienio į Lietuvą buvo atgabenti du donoriniai organai: kepenys ir inkstas.

Vėlų pirmadienio vakarą Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatoriai kreipėsi į Lietuvos kariuomenės karines oro pajėgas prašydami pagalbos pargabenant donorines kepenis iš užsienio į Lietuvą. Šį kartą sraigtasparnis į užsienį skraidino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų (LSMUL KK) chirurgų komandą atlikti donorinių kepenų eksplantacijos ir pargabenti organą į Lietuvą.

Iš užsienio atskraidintos kepenys skubiai išgabentos Į LSMUL Kauno klinikų operacinę, kur netrukus buvo pradėta transplantacija jų laukusiam recipientui.

Antrasis donorinis organas – inkstas, į Lietuvą buvo parvežtas greitosios pagalbos automobiliu. Jis, inksto laukusiam recipientui, buvo transplantuotas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose (VUL SK).

Tai – antras kartas šiais metais, kai iš užsienio atgabenami donoriniai organai. Kovo pradžioje Lietuvos kariuomenės karinės oro pajėgos į VUL Santaros klinikas atskraidino donorines kepenis.

Tarptautinės donorystės proceso esminis principas yra tas, kad užsienio šalims donoriniai organai pasiūlomi tik tuomet, kai savo šalyje gydomiems pacientams dėl medicininių aspektų jie yra netinkami.

154