Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Neįtikėtini faktai bei įdomybės (#6)

Šunų organizmuose prieš 33 000 metų (prijaukinant šunis) evoliucionavo specialūs raumenys, dėl kurių jie gali pakelti savo antakius. Tai yra evoliucinis padarinys, kuris leidžia šunims manipuliuoti žmonėmis.

Bibliotekininkas iš Pertho (Australija) net 26 metus rinko ir kolekcionavo pūkus iš savo bambos, kaupdamas juos trijuose stiklainiuose. Grahamas Barkeris savo kolekciją pradėjo 1984 metais ir dėl šio rekordo jis yra įrašytas į rekordų knygą. Vėliau savo kolekciją jis pardavė muziejui.

Rūdys yra neįtikėtinai mirtinos. Kadangi šiai cheminei medžiagai išgyventi reikia deguonies, uždaroje patalpoje jos gali sunaudoti visą esantį deguonį. 2007 metais 3 žmonės užduso uždaroje laivo inkaro patalpoje, kadangi rūdys sunaudojo visą deguonį.

Lėktuvo išradėjai broliai Wrightai kartu yra skridę vos 6 minutes, kadangi jie buvo pažadėję savo tėvui, kad niekada neskris kartu, nes įvykus nelaimei, tėvas prarastų abu sūnus.

Tai yra pats detaliausias žmogaus ląstelės modelis, sukurtas naudojant rentgeno nuotraukas ir krio elektronų mikroskopą.

56-erių omarų ieškantis naras vardu Michael Packard buvo maždaug 15 metrų gylyje po vandeniu, kai staiga viskas užtamsėjo ir jis suprato, kad yra banginio burnoje. Jis sako, kad banginio burnoje praleido apie 30-40 sekundžių, kol šis pakilo į vandens paviršių ir jį išspjovė.

Kai kurie tamsiaplaukiai turi raudonas barzdas, kadangi jie turi vieną MC1R geno kopiją. Jeigu jie turėtų 2 šio geno kopijas, raudona būtų ne tik jų barzda, bet ir plaukai.

Seiko televizorius-laikrodis – išmaniųjų laikrodžių protėvis (1982 m.).

Viena šimpanzė buvo pastebėta nešiojanti šiaudą savo ausyje be jokios akivaizdžios naudos. Po to, kai kitos grupėje esančios šimpanzės ėmė ją mėgdžioti, mokslininkai suprato, kad tai yra pirmas mados pareiškimas gyvūnų pasaulyje.

Jeigu Japonijoje tiesiant kelią pasipainioja medis, kartu su šaknimis jis yra perkeliamas į kitą vietą.

Šie išmanūs suoliukai naudoja saulės energiją, kad kiekvienas prisėdęs žmogus galėtų pasikrauti savo telefoną, jis taip pat skleidžia Wi-Fi interneto ryšį.

Vienas švedas buvo neteisingai įkalintas 14 metų laisvės atėmimo bausme, kol galiausiai atsirado naujų įrodymų, jį išteisinusių. Už neteisingą įkalinimą jis gavo 18 mln. Švedijos kronų kompensaciją (kas atitinka 1,76 mln. eurų), persikraustė gyventi į Kanarų salas ir susituokė su savo ispanų kalbos mokytoja, vedusia jam ispanų kalbos pamokas kalėjime.

Avėdros maskuojasi trindamos savo galvas ir kaklus į geležies prisotintą dirvožemį, kad jų plunksnos iš baltų taptų rausvomis. Kuo vyresnis ir labiau socialiai dominuojantis paukštis, tuo daugiau maskuojamų priemonių jis naudoja, kad pasirodytų prie kitus paukščius.

 

316