Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Neįtikėtini faktai bei įdomybės (#8)

Šildant maistą mikrobangų krosnelėje iš tiesų nėra sunaikinamos maistingosios medžiagos. Tiesą sakant, tai yra vienas geriausių būdu paruošti maistą siekiant išsaugoti maistingąsias medžiagas.

Pirmasis pasaulyje elektrifikuotas kelias yra Švedijoje. Jis įkrauna elektrinius automobilius jiems paprasčiausiai važiuojant keliu.

Visi žinduoliai, kurie sveria daugiau nei 1 kg, užtrunka apie 20 sekundžių šlapimo pūslei ištuštinti. Ir visai nesvarbu, ar tai yra naminė katė, ar dramblys, kurio pūslėje susikaupia keli šimtai litrų šlapimo – trukmė yra panaši.

Kai gimsta drambliukas, kitos mamos grupėje ima trimituoti tokiu būdu švęsdamos naujo jauniklio atėjimą.

Kiekvienoje figoje yra vapsvų likučiai. Figų vapsvų patelės išsikasa kelią figų minkštime, ten padeda savo kiaušinėlius ir apdulkina figą, tačiau lįsdama pro iškastą tunelį vapsva praranda savo sparnus ir nebegali ištrūkti laukan ir žūsta. Figos išskiria fermentus, kurie suskaido vapsvų kūnus.

Kimas Peekas galėdavo įsiminti visą knygą per valandą laiko. Jis sugebėdavo skaityti 2 puslapius vienu metu, įsiminė net 12 000 knygų turinį ir įkvėpė aktoriaus Dustino Hoffmano personažą filme „Rain Man“. Kai jie susitiko, D. Hoffmanas pasakė: „Gal aš ir žvaigždė, bet tu esi dangus“. Kimas Peekas mirė 2009 metais.

NBA aikštelių valytojai uždirba net 80 000 JAV dolerių per metus.

Glyptodonas buvo šarvuočių protėvis, kuris vėliau išnyko. Jis gyveno kvartero periodo epochoje ir dydžiu prilygo šiuolaikiniams mažiems automobiliams. Ankstyvieji žmonės juos medžiodavo ir iš jų šarvų pasigamindavo sau pastogę.

Mokslininkai išmokė pilkąsias papūgas pirkti skanėstus už žetonus. Tuomet papūgos buvo suporuotos. Vienai papūgai buvo duodama 10 žetonų, o kitai – nei vieno. Nepaisant paskatų nebuvimo, papūgos ėmė duoti žetonus jų neturinčioms draugėms, kad ir šios galėtų nusipirkti skanėstų.

William Whipple buvo vienas iš 56 žmonių, pasirašiusių JAV Nepriklausomybės deklaraciją. Po pasirašymo jis išlaisvino savo vergą, kadangi manė, jog vienu metu negalima kovoti už laisvę ir tuo pačiu kitą žmogų laikyti nelaisvėje.

1915 metais „lietaus žmogus“ Charles Hatfield įtikino San Diego savivaldybės tarybą, kad jis sugebės nutraukti sausrą naudodamas garindamas cheminių medžiagų derinį, o už tai paprašė 10 000 dolerių. Savivaldybė sutiko ir netrukus C. Hatfieldui atlikus darbą valstiją užklupo didžiausi istorijoje potvyniai. Nėra žinoma, ar jo metodas suveikė, tačiau miesto taryba šį reiškinį palaikė dievo veiksmais, todėl taip ir nesumokėjo C. Hatfieldui.

283