Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Nelegaliai siūlomos suklastotos pavojingos gyvybei Oksikodono tabletės

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras įspėja (toliau – ENNSC), kad nelegalioje rinkoje platinamos suklastotos nuskausminamojo vaistinio preparato Oksikodono tabletės, kurių sudėtyje rasta pavojingo sintetinio opioido Brorfino (Brorphine), neskirto naudoti medicinoje.

Brorfinas yra į Fentanilį ir kitus sintetinius opioidus panaši medžiaga, kuri yra labai pavojinga, nes jos lengva perdozuoti, ir kuri gali sukelti ūmų apsinuodijimą ar net mirtį.

Kaip informavo ENNSC, atliktų toksikologinių tyrimų duomenimis – šios padirbtos tabletės, susijusios su sunkiais apsinuodijimo ir mirties atvejais 2020-2021 metais. Tokių suklastotų preparatų vartojimas sukėlė žmogaus gyvybei pavojingas būkles – sąmonės netekimą, komą, kvėpavimo slopinimą, inkstų pažeidimus ir pan.

ENNSC duomenimis, padirbtos tabletės vizualiai nesiskiria nuo originalių Oksikodono tablečių, tačiau suklastotų tablečių stiprumas ir sudedamosios dalys kiekvienu įsigytu atveju labai skiriasi, todėl žmonės, vartojantys neteisėtai įsigytus vaistinius preparatus, negali būti tikri, dėl jų stiprumo ir sudėties, ir netgi labai mažos dozės gali būti mirtinos ir kelti didelę perdozavimo riziką.

Departamentas įspėja, kad nelegalioje rinkoje vartotojams tiekiami produktai gali būti parduodami klaidingai paženklinti, nenurodant tikrosios jų sudėties ir vartotojai gali net nežinoti, kad  perka preparatus, kurių sudėtyje yra pavojingų jų gyvybei sintetinių opioidų.

Departamentas rekomenduoja psichotropinius vaistinius preparatus įsigyti tik autorizuotose vaistinėse.

Lietuvoje Brorfinas yra draudžiamas ir bet koks disponavimas šia medžiaga yra draudžiamas, nesvarbu, kur jis būtų randamas.

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

 

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lrv.lt arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM Apsinuodijimų informacijos biure tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378.

127
Dalinkis naujienomis

Galbūt praleidote