Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Nešvarus pasienio regionų „verslas“ įtraukia nuo jaunų dienų

Švenčionių rajone įkliuvo pasieniečiams jau gerai žinomas jaunuolis, gabenęs beveik pusantro tūkstančio pakelių baltarusiškų rūkalų. Už tokį nusižengimą įstatyme numatytos tūkstantinės baudos. Vaikinas pasienio ruože atsidūrė be būtino leidimo, o tai užtraukia baudą.

Sekmadienio vakarą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą Švenčionių rajone prie Milaukos kaimo, pastebėjo einantį su nešuliu ant pečių jaunuolį.

Cigaretės FEST

Įtartinas nešikas nedelsiant buvo sulaikytas. Pasirodo, tai pasieniečiams gerai žinomas 17-metis Ignalinos rajono gyventojas. Jo gabentame juodu polietilenu apvyniotame ryšulyje su pritvirtintomis petnešomis rasta 1 440 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Be to, jaunuolis neturėjo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento, kuris yra būtinas lankantis pasienio ruože.

Taip pat skaitykite  Mirtys ištiko greitosios pagalbos automobiliuose: medikams nepavyko atgaivinti ligonių Kupiškyje ir Panevėžio rajone

Šiemet jį su įkalčiais Švenčionių užkardos pasieniečiai sulaiko jau antrą kartą. Anksčiau jaunuolis buvo sučiuptas Puškų, Tverečiaus, Adutiškio pasienio užkardų veikimo teritorijose.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką ignaliniečiui pradėta administracinė teisena. Kadangi tokį nusižengimą jis padarė ne pirmą kartą, jo laukia bauda nuo 5 760 iki 6 000 eurų, o už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą, padarytą pakartotinai, – bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Neteisėtai gabentos cigaretės laikinai saugomos Švenčionių pasienio užkardoje.

247