Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Neteisėtų migrantų situacija aptarta su nevyriausybine organizacija „Gydytojai be sienų“

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius ir Sveikatos apsaugos kanclerė Jurgita Grebenkovienė susitiko su nevyriausybinės organizacijos „Gydytojai be sienų“ atstovais ir aptarė neteisėtų migrantų situaciją ir tolimesnį medicininės  pagalbos jiems teikimą.

„Prasidėjus neteisėtos migracijos krizei mes buvome nepasiruošę, todėl organizacijos, „Gydytojai be sienų“ pagalba buvo itin vertinga. Padėtis normalizavosi tik tada, kai visi – valstybės institucijos, NVO ir pilietinė visuomenė susivienijo. Šiuo metu jau yra pakeisti reikalingi teisės aktai, atliktos reikiamos procedūros, kad migrantų apgyvendinimo centruose būtų veiksmingai teikiama medicininė pagalba“, – teigė viceministras A. Abramavičius.

Viceministras pažymėjo, kad nebetaikant judėjimo laisvės ribojimų, dalis migrantų išvyksta iš apgyvendinimo centrų. Pokalbio metu aptartos galimybės organizacijos „Gydytojai be sienų“ pastangomis teikti pagalbą šiai kategorijai asmenų. Taip pat aptartos nuotolinės psichologinės pagalbos teikimo galimybės.

Viceministras pabrėžė, kad žmogaus teisių apsauga, tarptautinės teisės normų laikymasis buvo ir yra Lietuvos prioritetas. Lietuva teikė ir teikia neatidėliotiną humanitarinę, medicininę, socialinę ir teisinę pagalbą užsieniečiams, kuriems jos reikia.

Susitikime taip pat įteikta padėka tarptautinės humanitarinės organizacijos „Gydytojai be sienų“ projekto Lietuvoje vadovei Georginai Brown bei pačiai organizacijai  už pagalbą Lietuvai valdant neteisėtos migracijos krizę.

Viceministras priminė, jog Vidaus reikalų ministerija parengė Migrantų priėmimo bei apgyvendinimo sistemos pertvarkos koncepciją – ateityje migrantų apgyvendinimu rūpinsis atskira Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldi įstaiga. Jai bus perduota dalis šiuo metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vykdomų funkcijų.

274