Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Nuteistas Ukrainos vėliavą išpaišęs ir sprogmenis planavęs gaminti vyras

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje kaunietis A. S. buvo kaltintas viešosios tvarkos pažeidimu, neteisėtu disponavimu narkotinėmis bei sprogstamosiomis medžiagomis.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė, tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Įrodyta, kad kaltinamasis A. S. 2022 m. gegužės 8 d. viešoje vietoje Europos prospekte ant betoninės sienos, nudažytos Ukrainos vėliavos spalvomis, raudonos spalvos dažais užrašė necenzūrinius žodžius bei uždraustą prorusišką raidžių simboliką. Bylos duomenis, vienas iš pašalinių žmonių, pamatęs vandališkus veiksmus, bandė A. S. sudrausminti ir sulaikyti, tačiau bylos kaltinamasis jį apipurškė ašarinėmis dujomis, taip nukentėjusiajam sukeldamas fizinį skausmą ir sutrikdydamas visuomenės rimtį bei tvarką.

Taip pat skaitykite  Būdų kaime rastas vyro lavonas

A. S. taip pat kaltintas tuo, kad jis, neturėdamas leidimo, ūkiniame pastate laikė medžiagas, skirtas sprogmenų gaminimui. Kaltinamojo teigimu, iš laikomų draudžiamųjų medžiagų jis planavo pasigaminti fejerverkų.

A. S. kaltintas ir dėl to, jog neteisėtai įgijo ir laikė narkotines medžiagas – kanapes, jų buvo rasta beveik 2 gramai. Šias narkotines medžiagas, kaip ir sprogstamąsias medžiagas, kratos metu rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Šiandienos (2023 m. gegužės 11 d.) Kauno apylinkės teismo sprendimu A. S. pripažintas kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų – neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis 9Baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d.), neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (BK 259 str. 2 d.) bei dėl viešosios tvarkos pažeidimo 9BK 284 str.).

Taip pat skaitykite  Sulaikytas rankinių vagystėmis iš automobilių įtariamas asmuo

Subendrinus bausmes A. S. paskirtas vienerių metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimas, atidedant bausmės vykdymą pusantrų metų ir įpareigojant nuteistąjį tęsti darbą bei neišvykti iš gyvenamosios vietos be leidimo.

77