Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Opozicija prašo Seimo Pirmininkės atsakyti į klausimus dėl Kristijono Bartoševičiaus tyrimo medžiagos nutekinimo

Seimo opozicija parengė neeilinės sesijos darbotvarkę, kurioje numatyta išgirsti atsakymus iš Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen dėl galimo informacijos apie vykstantį ikiteisminį tyrimą atskleidimo Kristijonui Bartoševičiui. Taip pat numatyta svarstyti teisės aktus, stiprinančius vaiko teisių apsaugą, valstybės garantuojamą teisinę pagalbą. Šiuo metu renkami parlamentarų parašai dėl neeilinės Seimo sesijos surengimo.

Už neeilinę sesiją dar praeitą savaitę pasisakė opozicinių Darbo partijos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos regionų partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai bendru sutarimu.

Tik, kaip pažymi Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai per naktį persigalvojo ir nusprendė nepalaikyti neeilinės sesijos, taip mažindami visuomenės galimybę sužinoti aukščiausių šalies pareigūnų paaiškinimus, nebandant dangstyti valdančiųjų partijų atstovų, taip pat, o tai labai svarbu – operatyviai priimti svarbius teisės aktus, kuriais būtų suteikiama daugiau pagalbos nukentėjusiems vaikams, jų artimiesiems.

Taip pat skaitykite  LVŽS kreipsis į Konstitucinį Teismą

„Visuomenei, kartu – ir mums, kyla daug neatsakytų klausimų, susijusių su visą Lietuvą šokiravusia galima nusikalstama veika. Reikia atskirti du dalykus. Mes nekalbame apie jos tyrimą, kokios apimties, kokiu sunkumu buvo galimai padarytas nusikaltimas – tai nustatys teismas. Tačiau mes prašome viešų paaiškinimų iš Seimo Pirmininkės ir generalinės prokurorės dėl galimos ikiteisminio tyrimo informacijos nutekinimo. Taip pat imamės iniciatyvos stiprinti vaikų apsaugos, teisinės pagalbos reglamentavimą. Tikimės, kad tokią būtinybę supranta ne tik opozicijos, bet ir dalis valdančiųjų atstovų“, – teigia L. Savickas.

Parlamentarai numatytoje darbotvarkėje kelia klausimus, ar po susitikimo su generaline prokurore Seimo Pirmininkė pasidalijo gauta informacija su savo sekretoriato darbuotojais, padėjėjais ar su kuo nors iš Liberalų sąjūdžio partijos ir frakcijos Seime narių, patarėjų. Jei taip, su kokiais asmenimis ir kokia informacija buvo pasidalyta.

Taip pat skaitykite  Kauno mero V.Matijošaičio atviras laiškas dėl susidariusios situacijos

Taip pat parlamentarai prašo Seimo Pirmininkės atsakyti, ar ji po minėto generalinės prokurorės vizito susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos frakcijos Seime nariais, patarėjais ar TS-LKD partijos nariais, Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte ar Vyriausybės nariais, ir jeigu taip, prašoma nurodyti konkrečius asmenis.

Seimo nariai prašo patikslintos informacijos ir iš generalinės prokurorės.

Iš viso Seimo Pirmininkei ir generalinei prokurorei opozicijos atstovai parengė 23 klausimus.

Neeilinės Seimo sesijos metu, kaip nurodo L. Savickas, numatyta svarstyti labai svarbius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo, Baudžiamojo proceso kodekso, Bausmių vykdymo kodekso pakeitimus, siekiant stiprinti pagalbą tokio pobūdžio nusikaltimų aukoms ir jų artimiesiems, o jiems teisinę pagalbą teikiantiems advokatams numatyta suteikti geresnes sąlygas – galimybę specializuotis seksualinės prievartos prieš vaikus bylose, gauti padidintą valstybės apmokamų paslaugų tarifą.

177