Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Pasieniečių „antidronas“ – prieš kontrabandininkų savadarbį lėktuvėlį

Šalčininkų rajone Tribonių pasieniečiai prie valstybės sienos su Baltarusija priverstinai nutupdė nuotoliniu būdu valdomą lėktuvėlį.

Dzūkijos pasieniečiai pripažįsta, kad jų „klientai“ – išradingi ir sumanūs konstruktoriai, kurių sukurti dronai konkuruoja su kiniškomis skraidyklėmis. Tiktai gaila, kad vienintelė vietos edisonų paskata –neteisėtas kontrabandinių rūkalų skraidinimas iš Baltarusijos.

Antradienį vėlai vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių užkardos pareigūnai patruliavo ties Kaniūkų kaimu (Šalčininkų r.). Žvalgydami savo veiklos teritoriją tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai. Netrukus VSAT pareigūnai pastebėjo ir patį objektą – jį užfiksavo naktinio matymo prietaisu.

Pasieniečių patruliai nedelsdami parengė naudoti turimą bepiločių orlaivių užkardymo įrangą.

Pasieniečiai sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą, pakeitė jos skrydžio kryptį ir priverstinai nutupdė. VSAT pareigūnai patikrino vietovę. Nuo smūgio į žemę sudužęs, nuotoliniu būdu valdomas savadarbis lėktuvėlis buvo aptiktas už kilometro nuo sienos su Baltarusija. Pievoje mėtėsi jo dalys, daugiau kaip 3 metrus siekiantys sparnai ir ryšulys. Jame pasieniečiai rado 360 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Taip pat skaitykite  Rastas vyro kūnas irimo stadijoje

Bepilotį orlaivį valdęs asmuo dar nenustatytas. Savadarbis lėktuvėlis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Tribonių užkardoje.

241