Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Personalo trūkumas skerdyklose pasiekė kritinį lygį

Šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai susitiko su LSMU Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakulteto dekane prof. Dr. Vita Riškevičiene, kancleriu Mindaugu Malakausku ir Veterinarijos tęstinio mokymo ir konsultavimo centro gyvūnų veisimo katedros vedėju Giedriu Palubinsku.

VMVT atstovai aptarė bendradarbiavimo galimybes.

„Dėl specialistų trūkumo susidarė itin opi problema – pasidarė sudėtinga užtikrinti valstybinę veterinarinę priežiūrą skerdyklose. Vidutinis darbuotojų amžius siekia 60 metų ir daugiau, o specialistų pritraukti nepavyksta. Štai 2022 metais VMVT paskelbė 182 konkursus, tačiau 75 procentų konkursų, atrankų į laisvas darbo vietas, neįvyko. Problema kyla ir tuomet, kai Europos Komisijos teisės aktai įpareigoja veterinarijos gydytojus ar specialiai apmokytą personalą atlikti specifines funkcijas. Šiandien su LSMU Veterinarijos akademijos atstovais sutarėme dėl bendrų veiksmų, kuriais būtų galima didinti specialistų rengimą, atsižvelgiant į VMVT poreikius. Tikimės, kad tarpinstitucinis bendradarbiavimas padės ateityje užtikrinti, kad specialistų poreikis bus patenkintas siekiant įgyvendinti valstybės funkcijas“, – apie susitikimą pasakojo VMVT direktoriaus funkcijas vykdanti Audronė Mikalauskienė.

Su LSMU atstovais taip pat sutarta bendradarbiauti aktyviau ir tarptautiniame lygmenyje. VMVT turi tvirtus ryšius su Europos maisto saugos tarnyba bei Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija, ir kitomis organizacijomis, su kurių pagalba yra vystomi visuomenei naudingi projektai.

358