Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Pirmą kartą Lietuvos stendas pasirodė „Eurosatory 2022” parodoje Paryžiuje

Šią savaitę viceministro Viliaus Semeškos vadovaujama Krašto apsaugos ministerijos delegacija lankėsi didžiausioje gynybos ir saugumo parodoje „Eurosatory 2022” Paryžiuje. Parodoje vyko dvišaliai susitikimai su Prancūzijos, JAV, Vokietijos, Čekijos, Turkijos, Švedijos ir kt. valstybių gynybos produktų gamintojais.

Pirmą kartą parodoje Lietuva turėjo nacionalinį stendą, kurį finansavo Krašto apsaugos ministerija kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 11 Lietuvos įmonių pristatė savo vystomus naujausius gynybos produktus ir sudomino užsienio partnerius iš stambiausių gynybos įmonių Prancūzijoje, JAV, Turkijoje ir kt.

„Paroda suteikė galimybę susipažinti su naujausiais gynybos produktais ir technologijomis bei susitikti su užsienio gynybos pramonės atstovais, kurie svarbūs mūsų pajėgumų stiprinimui. Tuo pačiu džiaugiamės, kad Lietuvos įmonės pristatė savo kuriamus gynybos produktus ir technologijas stambiausioje gynybos ir saugumo parodoje ir užmezgė svarbius kontaktus tolimesniam bendradarbiavimui. Tai svarbus žingsnis mūsų gynybos pramonės stiprinimui“, – teigia V. Semeška.

Lietuvos įmonės, pristačiusios savo produktus: Ostaralab, Brolis Defence, BPTI – Baltijos pažangių technologijų institutas, Thrust – Intelligent UV Systems, Vaizduotė, „Tigbis“, „Ados-tech“, ATRI, „NT Service“, „Cellular expert“, “Granta solutions“.

112