Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Pirmoji ponia aptarė paramą ukrainiečių šeimoms

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienio rytą susitiko su Ukrainos centre dirbančiais psichologais ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovais, teikiančiais pagalbą ukrainiečių šeimoms.

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės ir Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva įkurtame Ukrainos centre jau daugiau nei metus teikiama psichologinė pagalba ukrainiečių šeimoms. Ji organizuojama ir teikiama kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“. Psichologinę pagalbą teikia šios organizacijos psichologai ir psichologai savanoriai.

Susitikime D. Nausėdienė su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovais aptarė jų darbo iššūkius ir patirtį dirbant su ukrainiečių šeimomis, teikiant joms ir socialinę ir finansinę paramą, organizacijos tinklo savivaldybėse ir komunikacijos apie teikiamą pagalbą svarbą.

Kalbėdamasi su psichologinę pagalbą teikiančiais specialistais, pirmoji šalies ponia domėjosi, su kokia problematika tenka susidurti, kokie metodai taikomi konsultacijų metu.

Taip pat skaitykite  Šiandien Lietuva vėl yra priešakinėse linijose

D. Nausėdienė pabrėžė, jog labai svarbu suteikti Lietuvoje gyvenančioms pabėgėlių šeimoms kuo labiau individualizuotą psichologinę pagalbą, be to, domėjosi lietuvių visuomenės psichologine būsena, reakcijomis į neįprastas saugumo situacijas. Pirmoji ponia akcentavo žmogiškųjų santykių, tarpusavio psichologinio palaikymo svarbą.

Pokalbio metu daug dėmesio skirta psichologinei pagalbai vaikams. Pasak pirmosios ponios, labai svarbu padėti vaikams stiprinti emocinį ir psichologinį atsparumą. „Gelbėkit vaikus“ organizacijos atstovai pasidalino informacija apie taikomas programas, skirtas vaikų savijautai gerinti, mokyti juos suprasti ir valdyti savo emocijas. Taip pat specialistai pristatė taikomus metodus: įvairius meninius, žaidybinius, interaktyvius užsiėmimus, skirtus padėti net ir patiems mažiausiems.

Diana Nausėdienė padėkojo Ukrainos centro savanoriams ir visiems organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovams už nuolatinį darbą padedant ukrainiečių šeimoms įveikti jų patiriamus išgyvenimus ir įsileisti lietuvių kultūrą į savo kasdieną, nesijaučiant kaltiems, ir taip padėti sau, bei palinkėjo stiprybės ir jėgų dirbant šį prasmingą darbą, nes tik būdami stiprūs patys galime padėti kitiems.

76