Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Pirmoji ponia: mūsų pareiga – padėti Ukrainai atsilaikyti ir ją atstatyti

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Ukrainoje, Borodiankos mieste, kur susitiko su karo pabėgėliais, įsikūrusiais Lietuvos iniciatyva įrengtoje mobiliojoje gyvenvietėje.

Kartu su Borodiankos miesto meru Oleksandru Sacharuku pirmoji ponia bendravo su moduliniuose nameliuose apsistojusiomis ukrainiečių šeimomis, kurių didžioji dauguma – pabėgėliai iš rytinės Luhansko srities.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuva ėmėsi iniciatyvos padėti Ukrainai ne tik karinėmis, bet ir būtinosiomis priemonėmis, tokiomis kaip ši gyvenvietė. Savaime suprantama, tai laikinas sprendimas ir laikina pastogė, tačiau ją galima suteikti greitai. Tai operatyvi reakcija į humanitarinę krizę ir dažnai, deja, vienintelė galimybė šeimai turėti stogą virš galvos“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia priminė, kad Lietuva taip pat skyrė lėšų energetikos modernizavimo projektui Mykolajive, mokyklos Borodiankoje ir vaikų darželio „Rūta“ Irpinėje renovacijai. Darželis, Rusijos kariuomenės smarkiai suniokotas objektas, iš naujo atgimė vos per aštuonis mėnesius, prieš kelias savaites jo atidaryme dalyvavo Prezidentas Gitanas Nausėda.

Taip pat skaitykite  Atsakomybę už energetikos krizę dabar prisiima valdantieji

„Mūsų visų pareiga – ne tik parama ukrainiečiams kovoje prieš agresorių, bet ir pagalba šaliai kylant iš nuolaužų, dulkių bei pelenų. Visa Ukraina turi būti atstatyta, turi tapti dar gražesnė ir tvirtesnė“, – sakė Lietuvos pirmoji ponia.

162