Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Pneumatinius ginklus perpardavinėjęs šiaulietis išgirdo teismo sprendimą

Teismas patvirtino Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroro nutarimą, kuriuo 38-erių metų šiaulietis pripažintas neteisėtai prekiavęs nešaunamaisiais ginklais.

Ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Linas Vitkus, buvo pradėtas 2021 metų rugpjūtį. Remiantis tyrimo metu gautais duomenimis, Šiauliuose gyvenantis vyras nuo 2020 m. kovo mėn. iki 2021 m. birželio mėn. nenustatytomis aplinkybėmis iš asmens, neturinčio teisės verstis prekyba ginklais, jų priedėliais, šaudmenimis ar dalimis, įsigijo ne mažiau kaip 48 pneumatinius nešaunamuosius ginklus, priskiriamus C ir D kategorijoms. Turimais duomenimis, vyras, neturėdamas reikalingos licencijos, visus juos pardavė kitiems asmenims kaip D kategorijos ginklus ir už tokią neteisėtą veiklą gavo beveik 4 tūkst. eurų.

Taip pat skaitykite  Šeduvoje rastas vyro lavonas

Šiaulietis savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi, todėl Šiaulių apylinkės teismo nutartimi buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskavimas, konfiskuojant jo iš nusikalstamos veikos gautus 3 tūkst. 645 eur. Taip pat iš ginklus įsigijusių asmenų konfiskuoti ir 48 pneumatiniai ginklai, kurie perduoti sunaikinimui.

Pažymime, jog nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą asmenys gali būti atleidžiami, jeigu jų padaryta nusikalstama veika yra priskiriama prie nesunkių nusikaltimų. Laidavimas – tai sąlyga, kurią taikydamas teismas atleidžia asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės, turėdamas pagrindą manyti, jog pasitikėjimo vertas asmuo kaltininkui darys teigiamą įtaką, padės ateityje nedaryti naujų nusikalstamų veikų. Asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu nusikalstamą veiką jis padarė pirmą kartą, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi, taip pat bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta, bei, jei yra pagrindo manyti, kad jis visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

310