Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Po anglų kalbos kursų – sertifikatai klaipėdiečiams

Mokytis užsienio kalbos nemokamai – tokia galimybe pasinaudojo 25 Užimtumo tarnybos klientai Klaipėdoje. Ką tik baigėsi pustrečio mėnesio trukęs projektas, kurio metu LCC tarptautinio universiteto studentai mokė anglų kalbos tiek pradedančiuosius, tiek pažengusius darbo ieškančius asmenis.

„Tai puiki bendradarbiavimo iniciatyva – Užimtumo tarnybos klientai tobulino savo kompetencijas ir praplėtė galimybes susirasti darbą, o universiteto studentai tokiu būdu atliko praktiką“, – sakė Klaipėdos klientų departamento direktorė Jurgita Petraitienė.

Anglų kalbos šį kartą mokėsi Klaipėdos m. 1-ojo ir Jaunimo užimtumo skyriuose registruoti žmonės. Buvo sudaryta galimybė pasirinkti skirtingo lygio programas: 14 mokėsi pradedančiųjų, o 11 pažengusiųjų grupėse. Baigusiems kursus buvo įteikti ir oficialūs pažymėjimai.

Toks bendradarbiavimas su LCC tarptautiniu universitetu vyksta apie 10 metų. Kadangi kursai yra organizuojami kontaktiniu būdu, pandemija privertė daryti kelių metų pertrauką. „Tikimės, kad ir toliau galėsime padėti darbo ieškantiems asmenims ne tik ieškoti darbo, bet ir skatinti nuolat tobulėti“, – sakė departamento direktorė.

Baigusieji mokymus džiaugėsi pasinaudoję šia galimybe, o kai kurie pageidavo, kad kursai tęstųsi ilgiau. Ne vienas dalyvis pastebėjo, kad jauni universiteto studentai buvo labai kūrybiški, aiškiai perteikė mokymosi medžiagą.

Tarp šiuo metu registruotų laisvų darbo vietų Klaipėdos mieste anglų kalbos mokėjimas kaip būtinumas ar privalumas įvardinamas tokiose darbo pozicijose kaip chemiko, buhalterio, elektriko, kineziterapeuto, logistikos specialisto, pardavimo vadybininko, projekto vadovo, projektuotojo, viešbučio registratoriaus, administratoriaus, padavėjo, pardavėjo ir net kambarinės.

31