Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prekiautojai žmonėmis taikosi į pažeidžiamiausias visuomenės grupes

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad krizių ir iššūkių metu prekiautojai žmonėmis nusitaiko į pažeidžiamiausias visuomenės grupes, tarp kurių dauguma būna moterys.

Taip nutiko ir prasidėjus karui Ukrainoje. Iš pradžių nusikaltėliai naudojosi suirute pasieniuose, psichologiniu, emociniu stresu, apskritai socialiai, materialiai jautria situacija. Vėliau tuo, kad nuo karo bėgantys žmonės nemoka ir nesupranta kitos šalies kalbos, neišmano teisinės bazės ir nepažįsta kultūros.

„Vienas iš karo Ukrainoje padarinių – prekyba žmonėmis, kuri įgavo kitokių arba grąžino beveik išgyvendintas formas, žeminančias orumą, peržengiančias visas moralės normas ir paminančias žmogaus teises. Europoje vėl išgirdome apie darbą vergiškomis sąlygomis, pinigų reketą. Tiek valstybės, tiek visuomeninės organizacijos imasi priemonių, kad tokių atvejų būtų kuo mažiau, nusikaltėliai sulauktų deramo atpildo, o aukos gautų reikiamą pagalbą laiku. Tačiau nepamirškime, kad daug ką gali ir individualus žmogus, jei tik nebus abejingas“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

112