Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Premjerė: priešingai negu tikisi Rusija, neišseks nei Ukrainos jėgos gintis, nei mūsų ryžtas ją remti

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė birželio 1-ąją, ketvirtadienį, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančiuku. Vyriausybės rūmuose vykusiame susitikime premjerė pažymėjo Lietuvos pasirengimą remti Ukrainą iki jos pergalės bei šalies užsibrėžtų europinės ir euroatlantinės integracijos tikslų įgyvendinimo – pilnateisės narystės ES ir NATO.

„Atsidūrusi aklavietėje mūšio lauke, Rusija tikisi išsekinti Ukrainos jėgas gintis ir Vakarų pasiryžimą ją remti. Todėl mums būtina ne tik išlaikyti strateginę kantrybę, bet ir artikuliuoti aiškią poziciją dėl Ukrainos euroatlantinės ateities, kurią ji pasirinko ir dėl kurios kasdien kovoja. Lietuva dės visas pastangas, kad Ukrainos narystės NATO klausimas, kuris yra esminis užtikrinant taiką ir stabilumą Europoje, neliktų pilkojoje zonoje, kaip ir Ukrainos siekis tapti ES nare, dėl kurio šalis atkakliai ir rezultatyviai dirba nepaisant sudėtingų karo aplinkybių“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė susitikime pabrėžė, kad įvairiapusė Lietuvos parama Ukrainai tęsis iki Ukrainos pergalės. Lietuva ir toliau dės visas diplomatines pastangas, kad padėtų įgyvendinti Ukrainos siekius tapti pilnateise ES ir NATO nare.

„Rusija neturi jokios teisės riboti ar bandyti paveikti nepriklausomos suverenios valstybės ir jos laisvų piliečių pasirinkimų – ir ji tikrai neturi ir negali turėti veto teisės ES ar NATO plėtros klausimais“, – pabrėžė Ministrė Pirmininkė.

R. Stefančiukas padėkojo Lietuvai už pagalbą, teiktą Ukrainai dar iki Rusijos karinės invazijos pradžios, svetingą dėl karo pasitraukusių ukrainiečių priėmimą Lietuvoje, paramą Ukrainos sugrįžimui į bendrus Europos namus.

Susitikime I. Šimonytė ir R. Stefančiukas taip pat aptarė bendradarbiavimą padedant Ukrainai eksportuoti grūdus, kitus šalims aktualius klausimus.

Vyriausybės vadovė pasveikino R. Stefančiuką, kuriam ketvirtadienį įteikiamas Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė. Premjerė pasidžiaugė, kad apdovanojimas, skiriamas už nuopelnus puoselėjant parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjas, šiemet įteikiamas Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui, nes jo šalis dabar gina ne tik savo, bet ir mūsų visų laisvę, valstybingumą ir demokratiją.

76