Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas aptarė dvišalį bendradarbiavimą su Australijos Ministru Pirmininku

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Vilniaus NATO viršūnių susitikimo metu susitiko su Australijos Ministru Pirmininku Anthony Albanese ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas, globalius saugumo ir NATO bendradarbiavimo klausimus.

Šalies vadovas pasveikino Australijos, kaip NATO Indijos ir Ramiojo vandenynų partnerės, Ministrą Pirmininką pirmąkart lankantis Lietuvoje išskirtine proga ir dalyvaujant Vilniaus viršūnių susitikime.

„Nepaisant geografinio atstumo, esame artimi bendraminčiai, ginantys demokratijos vertybes ir tarptautinėmis taisyklėmis grįstą tvarką. Labai vertiname NATO ir Australijos partnerystę bei Australijos teikiamą paramą Ukrainai“, – susitikime sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas padėkojo Australijai už karinę ir humanitarinę pagalbą Ukrainai ir kvietė toliau vienyti tarptautinę bendruomenę padėti šiai šaliai laimėti karą prieš agresorę Rusiją. Tik tai neleis kitoms agresyvioms valstybėms sekti Rusijos sukurtais precedentais.

Taip pat skaitykite  „Kelių ereliams“ – liūdnos dienos: kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda įjungė naujus greičio matuoklius

Šalies vadovas akcentavo puikius dvišalius santykius ir pasidžiaugė ekonominių ryšių augimu. Australija yra viena pagrindinių Lietuvos partnerių Indijos ir Ramiojo vandenyno regione. Šalies vadovas taip pat pakvietė plėtoti bendradarbiavimą didelės pridėtinės vertės produktų ir paslaugų sektoriuose – gyvybės mokslų, finansinių bei gynybos technologijų.

79