Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: būtina ženkliai paspartinti vietinės atsinaujinančios energetikos apimtis

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtą atsinaujinančios energetikos proveržį Lietuvoje skatinančių įstatymų paketą.

Dėl būtinybės parengti tokį įstatymų paketą buvo sutarta šių metų pradžioje Prezidento inicijuotame infliacijos pasekmėms švelninti skirtame susitikime su Vyriausybės, Seimo atstovais ir socialiniais partneriais.

Naujuoju įstatymų paketu bus mažinami pertekliniai ribojimai saulės ir vėjo elektrinėms, gerinama investicinė aplinka atsinaujinančios energetikos vystytojams bei gaminančių vartotojų padėtis, skatinamas vietos bendruomenių ir atsinaujinančios energetikos vystytojų bendradarbiavimas.

„Priimti pakeitimai yra reikalingi ir visiškai atitinka paskutines ES politikos kryptis bei Europos Komisijos rekomendacijas: siekiant atsisakyti skausmingos energetinių išteklių importo priklausomybės nuo Rusijos, būtina ženkliai paspartinti vietinės atsinaujinančios energetikos gamybos apimtis“, – sakė Prezidentas.

Įsigaliosiantys įstatymai turi užtikrinti, kad jau 2030 metais Lietuvos vartotojų elektros poreikis būtų visiškai padengiamas valstybės viduje gaminama žaliąja energija.

„Didelio masto atsinaujinančios energetikos plėtra stiprins Lietuvos energetinę nepriklausomybę, prisidės prie klimato kaitos mažinimo, taip pat ir prie paskutiniais metais žymiai išaugusių elektros kainų mažinimo tikslų. Nauda turi kuo greičiau pasiekti Lietuvos žmones, prioritetą teikiant pažeidžiamiausiems vartotojams“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, sėkmingam pokyčių įgyvendinimui būtinas pasitikėjimas ir užtikrinama interesų pusiausvyra tarp valstybės ir savivaldos institucijų, atsinaujinančių išteklių energijos plėtotojų, bendruomenių ir kitų suinteresuotų asmenų. Todėl ypač svarbu, kad įgyvendinant pokyčius priimami sprendimai ir atliekami veiksmai būtų skaidrūs ir aiškiai komunikuojami, būtų įsiklausoma ir atsižvelgiama į pagrįstas pastabas.

34