Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: dabar yra istorinė galimybė pademonstruoti NATO ryžtą ir vienybę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusia Graikijos Prezidente Katerina Sakellaropoulou. Lietuvos ir Graikijos Prezidentai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Europos saugumo ir gynybos, energetinės nepriklausomybės klausimus, paramą Rusijos karinę agresiją patiriančiai Ukrainai, Europos kaimynystės politiką.

Lietuvos Prezidentas susitikime teigė, kad vyksta intensyvus Lietuvos ir Graikijos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, ypač – ekonomikos, migracijos, išorinės sienos apsaugos srityse. Lietuvos vadovas pažymėjo Graikijos tvirtą paramą ir supratimą Lietuvai pernai metais susidūrus su Baltarusijos ir Rusijos inicijuota nelegalios migracijos hibridine ataka ir išreiškė lūkestį pratęsti valstybių bendradarbiavimą tobulinant ES migracijos ir prieglobsčio politikas.

Lietuvos ir Graikijos Prezidentai taip pat aptarė Rusijos karą Ukrainoje ir Europos atsaką. Šalies vadovas išreiškė užuojautą dėl nuo Rusijos agresijos Mariupolyje žuvusių graikų bendruomenės narių. Prezidento teigimu, dabartinė saugumo situacija Europoje kaip niekada suartino partnerius ir sąjungininkus, dabar yra būtina toliau stiprinti NATO gynybą nepaliekant jokių silpnų vietų.

„Artėjantis NATO viršūnių susitikimas Madride bus puiki proga Aljansui pademonstruoti ryžtą, stiprybę ir vienybę Rusijos agresijos akivaizdoje. Tai galime padaryti stiprindami savo gynybą, o ypač stiprindami rytinį NATO flangą. Tai yra ne tik šio regiono, bet ir viso  Aljanso saugumo reikalas“, – sakė šalies vadovas ir pridūrė, kad tikisi Graikijos paramos svarstant šį klausimą jau šį mėnesį Madride.

Prezidentas pabrėžė, kad Europa privalo didinti spaudimą Rusijai, o 7-asis ES sankcijų paketas turi būti pradėtas svarstyti kuo greičiau. Šalies vadovas taip pat akcentavo, kad būtina ir toliau remti Ukrainą visomis priemonėmis ir kuo greičiau suteikti jai ES šalies kandidatės statusą. Pasak Prezidento, dabartinėje saugumo situacijoje būtina didinti ES įsitraukimą Vakarų Balkanuose, Rytų ir Pietų Europos Sąjungos kaimynystėje, pradėti derybas dėl narystės ES su Albanija ir Šiaurės Makedonija.

36