Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: istoriją kuria tie, kas myli laisvę ir ją gina

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizito lankosi Jungtinėje Karalystėje. Sekmadienį šalies vadovas dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasados Londone ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės organizuojamuose Maldos pusryčiuose.

Kalbėdamas renginyje Prezidentas teigė, kad šiuo metu išgyvename nepaprastą, kritinį laiką Europos ir viso pasaulio istorijoje. Šalies vadovo teigimu, antrus metus Lietuvos kaimynystėje, Ukrainoje, vykstantis žiaurus Rusijos karas tapo išbandymu ir kiekvienam lietuviui. Pasak valstybės vadovo, šiuo sudėtingu geopolitiniu laikotarpiu stiprybės ir įkvėpimo galime ieškoti mūsų šalies istorijoje.

„Laisvė mūsų tėvams ir protėviams niekada nebuvo duotybė. Mes, laisvos Lietuvos žmonės, mėgaujamės laisve dėl to, kad ištisos kartos laisvę mylinčių lietuvių buvo pasiryžusios ją ginti ir vardan jos aukojosi“, –kalbėjo Lietuvos vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad mūsų šiandienos uždavinys – visomis išgalėmis stiprinti Lietuvą, saugoti Tautos istorinę atmintį, padėti vieni kitiems, kartu padedant ukrainiečiams apginti savo šalį ir teisę kurti ateitį Europoje.

„Laisvės gynyba ir Vakarų civilizacijos vertybių išsaugojimas nuo amžių buvo istorinė Lietuvos misija. Todėl kartu su transatlantiniais sąjungininkais esame pasiryžę ir toliau teikti paramą kovojančiai Ukrainai. Juk istoriją kuria tie, kas myli laisvę ir ją gina“, – sakė šalies vadovas.

Kreipdamasis į Maldos pusryčių dalyvius Prezidentas teigė besidžiaugiantis aktyvia Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės veikla ir didelėmis pastangomis išsaugoti lietuvybę ir krikščioniškąsias tradicijas. Pasak šalies vadovo, ypač svarbus yra siekis gimtąją kalbą ir tradicijas perduoti jaunajai kartai.

Maldos pusryčiuose dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės, Londono Sičio lietuvių klubo, katalikų ir krikščionių bažnyčių, švietimo, verslo, kultūros ir meno atstovai.

64