Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas Italijoje: Lietuva ir Italija yra sąjungininkės stiprinant transatlantinę gynybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankosi Romoje. Šalies vadovas penktadienį susitiko su Italijos Prezidentu Sergio Mattarella. Pagrindinės susitikimo temos – pasirengimas NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, rytinio flango saugumas, Rusijos karas Ukrainoje, Lietuvos ir Italijos dvišalis bendradarbiavimas. Susitikime taip pat dalyvavo Italijos vicepremjeras Antonio Tajani.

Lietuvos vadovas susitikime pabrėžė, kad būtina ir toliau laikytis principingos pozicijos Rusijos agresijos prieš Ukrainą klausimu bei nuosekliai remti Ukrainą jos kovoje už laisvę ir teritorinį vientisumą. Pasak Lietuvos vadovo, paramos Ukrainai greitis ir apimtis – esminiai faktoriai, galintys nulemti tolesnę karo eigą. Todėl turime mobilizuoti visus reikalingus išteklius paremiant su agresore kovojančią šalį.

Valstybės vadovas padėkojo Prezidentui už Italijos indėlį į Baltijos regiono saugumą dalyvaujant oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Italijos oro pajėgos misijose dalyvavo jau šešis kartus, jų sugrįžimas į regioną numatytas šių metų rudenį. Pasak Lietuvos vadovo, NATO viršūnių susitikime Vilniuje būtina priimti sprendimus, dar labiau sustiprinsiančius NATO rytų flango saugumą: per efektyvų atgrasymą ir reikšmingą NATO sąjungininkų pajėgų buvimą regione, taip pat – oro ir priešraketinės gynybos stiprinimą.

„Saugumo padėtis Europoje diktuoja būtinybę mums būti vieningiems ir ryžtingiems. Jau šią liepą Vilniuje turime priimti sprendimus, kurie dar labiau sustiprins NATO atgrasymą ir gynybą, ypač rytiniame flange. Turime sutarti dėl minimalios 2 proc. nuo BVP išlaidų gynybai ribos ir nusiųsti aiškią žinią Ukrainai, kad ji yra transatlantinės saugumo architektūros dalis“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos ir Italijos vadovai taip pat aptarė migracijos klausimus. Prezidentas pabrėžė, kad abi šalys susiduria su nelegalios migracijos iššūkiais ir sutaria dėl būtinybės stiprinti ES sienų apsaugą, priimti ES teisinio reglamentavimo pakeitimus, užtikrinsiančius efektyvią kovą su nelegalia migracija ir jos instrumentalizavimu.

89